Divadlem Rokoko se povalí proudy vody

17.říjen 2013

První premiérou Městských divadel pražských v sezoně 2013/14 bude komedie Petera Ustinova A voda stoupá. pondělí 14. 10. se herci a tvůrci sešliDivadle Rokoko na první kostýmové zkoušce. Brilantní anglická konverzační komedie je parafrází biblického příběhu o potopě světa atematicky navazuje na inscenace Městských divadel pražských, které se věnují povrchnosti mezilidských vztahů a konzumnosti dnešní společnosti.Premiéra je plánována na 9. listopadu v Divadle Rokoko.

„A voda stoupá těží z toho nejlepšího z anglické konverzační tradice. Doporučil bych ji především příznivcům suchého britského humoru. Asi nepřekvapí, jaké postavy si do své biblické morality vybral skvělý, ale u nás totálně nedoceněný komediograf Ustinov – mimo jiné první představitel filmového Poirota. Jeho figury jsou tak mimo realitu, že i když mají vodu de facto po krk, stále věří, že se jim nemůže nic stát. Musím říct, že paradoxně v tom spočívá jejich půvab. Divadlem Rokoko se prostě povalí proudy vody,vysvětluje režisér Ondřej Zajíc.

Peter Ustinov byl nejen vynikající herec vyznamenaný řadou ocenění (včetně dvou Oscarů) a autor humoristických knih, ale také velmi úspěšný dramatik. Ve druhé polovině minulého století se jeho hry uváděly doslova po celém světě. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat například Lásku čtyř plukovníků, Romanoffa a Julii či Cílovou kameru. Není bez zajímavosti, že se o uvedení jeho her na prknech divadla ABC pokoušel již Jan Werich, který byl Ustinovovým osobním přítelem, především z politických důvodů na ně ale nikdy nedošlo.

 

Peter Ustinov

A voda stoupá

Režie: Ondřej Zajíc

Dramaturg: Jiří Janků

Překlad: Jiří Mucha

Scéna: Adam Pitra

Kostýmy: Zuzana Ježková

Hudba: Vladivojna La Chia

Hrají: Pavel Juřica, Zdeněk Dolanský, Zbigniew Kalina, Jiří Klem, Máša Málková, Henrieta Hornáčková, Radim Kalvoda, Stanislav Lehký, Františka Brzobohatá

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist