Den otevřených dveří ateliéru Malování a kreslení, o. s.

21.srpen 2013

Ateliér Malování a kreslení, o. s. připravuje a zprostředkovává výtvarné kurzy již od roku 2009. Mezi účastníky kurzů patří nejen studenti vysokých a středních výtvarných škol, ale i laická veřejnost, senioři a děti. Ateliér nabízísemestrálních cyklech a workshopech lekce klasické kresbypo moderní techniky, zahrnuje i výuku oděvního návrhářství, keramickou a sochařskou dílnu, kaligrafii, enkaustiku, kreslení mandal a mnohé další. Výsledky práce svých studentů a profesionálních lektorů prezentuje ateliér na pravidelných výstavách, pořádá soutěže a realizuje projekty se sociálním zaměřením, např. kreslení pro dětidětských domovech.

Ateliér Malování a kreslení, o. s. otevírá dne 3. 9. dveře laické i odborné veřejnosti ve svých prostoráchBalbínově uliciPraze. Chce tak představit svou dosavadní činnost, která za dobu působení této školy oslovila na cca 7 tisíc studentů.

„Když jsme ateliér otvírali, netušili jsme, jaký bude o výuku kresby zájem. Od roku 2009 jsme otevřeli pobočkyPlzni a Brně a další města jsoujednání. I ateliérBalbínově ulici, který považujeme za náš domovský, jsme během léta rozšířili do téměř celého přízemního podlaží domu č. 28. Do budoucna chceme expandovat i mimo republiku. Ostatně, řada našich kurzů probíhá i v cizích jazycích,říká zakladatelka a ředitelka ateliéru Malování a kreslení, o. s., Nina Mainerová.

Den otevřených dveří v ateliéru Malování a kreslení se svým pojetím liší od klasických akcí tohoto typu. Kromě ukázkových lekcí, bezplatného poradenství či výstavy studentských prací proběhne v 18. hodin slavnostní vyhlášení soutěže „O novou tvář ateliéru“, jejíž výherce získá semestrální kurz dle vlastního výběru.

„Soutěž „O novou tvář ateliéru“ má být jen předzvěstí všech změn a novinek, které má přinést letošní rok,vysvětluje Nina Mainerová.

„Rozšířili jsme prostory ateliéru v Balbínově ulici, a proto můžeme otevřít nové kurzy osobnostního rozvoje, jako např. umělcův deník, tarot, andělské mandaly a rozšiřujeme nabídku keramické a sochařské dílny. Novinkou je také kurz věnovaný malbě portrétu či francouzský ateliér BeauxArt. Dále připravujeme nové projekty, jako veřejné kreslení aktu, ale třeba i kreslení v nemocnicích, v dětských domovech, speciální kurzy pro seniory, a tak podobně. Kromě našich stávajících 30 pravidelných kurzů a jednorázových workshopů, kterých je v současné době na 150, bychom rádi otevřeli mateřské centrum se zaměřením na umění a výtvarno, plánujeme naše první výstavy v zahraničí...

Tvrdíme, že se kreslit může naučit každý. Stačí k tomu jen ruce a oči. A na nás je, abychom vytvořili všem našim studentům ideální podmínky, ať už to znamená zajištění správných pomůcek, otevření speciálního workshopu nebo třeba jen nabídkou dobrého čaje.“

 

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist