Aktuality na víkend 27. června

24.červen 2015

Prlov

sobotu dne 27. 6. 2015 se od 10 hodinPrlově koná Ovčácký den. Budou zde například ukázky plemen ovcí a řemeslné dílny na spřádání a zpracování vlny. Budou zde taky soutěžepojídání halušek a předení na kolovrátku. Můžete ochutnat nebo si zakoupit vynikající jehněčí speciality a nebude chybět ani řemeslný jarmarkvýrobou ovčáckých zvonců a fujar, ukázka řezbářství a hrnčířská dílna.

Rožnov pod Radhoštěm

sobotu 27. 6. od 14 hodin se bude ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku konat Valašská svatba rožnovská. Bude to pásmo valašských lidových zvyků a svatebních písní. Vystoupí zde například dechová hudba Bystřičanka a Valašský soubor sboru portášska z Valašské Bystřice.

Soláň

V pátek 26. 6. od 18 hodin se zde pořádá již 16 ročník Sečení luk na Soláni. Slavnostní salvou se představí portáši z Valašské Bystřice. Bude hrát cimbálová muzika Soláň a zazpívají Karlovjanky. Je zde připravena soutěž O nejlepšího sekáče Soláně.

Liptál

V pátek 26. 6. se v liptálském kulturním areálu od 15 hodin bude konat hudební minifestival Liptálské slunění. Nejdříve zde vystoupí ochotníci ze Slušovic s pohádkou Kluk z plakátu. Pak vystoupí kapely například Ciment nebo Shape The Cat. Bude zde taky ohňová show.

Valašské Meziříčí

V úterý 30.6. od 18 hodin na zámku Žerotínů vystoupí soubor Czech Enseble Baroque, hrající barokní hudbu.

Vsetín

V neděli 28. 6. vystoupí od 16 hodin na Lapači skupina historického šermu Valmont. Pro děti má připraveno představení Pozor braši, na tom hradě straší. Nebude chybět ani občerstvení.

Vizovice

V pátek 26. 6. na vizovickém zámku od 19. 30 hodin vystoupí Stadlerovo klarinetové kvarteto.

Velké Karlovice

V sobotu 27. 6. se v 18 hodin v karlovickém muzeu bude konat vernisáž výstavy malíře Ludvíka Schneiderky, Rusava a jiné obrazy a kresby. Výstava potrvá až do 2. srpna

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist