Aktuality na víkend 11. července

9.červenec 2015

Rožnov pod Radhoštěm

sobotu 11. 7. ve Valašském muzeupříroděDřevěném městečku od 9 hodin se bude konat již 19. ročník setkání lidových řezbářů nazvaný Hejův nožík 2015. Bude zde taky hrát cimbálová muzika Radhošť a odpoledne v 15 hodin budeJaníkové stodole koncert primášků.

V neděli 12. 7. v Dřevěném městečku od 9 hodin se bude konat akce Lázeňský výlet 2015. Návštěvníci se vrátí do časů, kdy byl Rožnov známým lázeňským městem. Z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm bude vypraven zvláštní parní vlak. V Dřevěném městečku se budou promenádovat lázeňští hosté v dobových kostýmech a v Janíkové stodole bude lázeňský dům s dobovou cukrárnou a čítárnou.

Valašská Bystřice

V sobotu 11. 7. se budou v místním amfiteátru od 10 hodin konat Portášské slavnosti. Bude zde například řada soutěží a ukázek pro děti, vystoupí místní folklorní soubor Troják a představí se vojenské jednotky včetně Valašského sboru portášského v bitevní ukázce nazvané 1708- oheň přišel z Uher. Vystoupí taky folklorní soubory Bača a Klobúčan a večer vzplane portášská vatra s posezením u cimbálu.

Broumov – Bylnice

V sobotu 11. 7. od 20 hodin na brumovském hradě bude představení divadelní komedie Zakázané uvolnění v podání divadelního spolku SemTamFór ze Slavičína.

Pulčín

V sobotu 11. 7. V Pulčíně U Wilyho se bude konat řezbářská akce, na které vám řezbáři převedou, jak se vyrábějí dřevěné píšťalky a lžičky. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet řezbářské řemeslo sami pod dohledem zkušených řezbářů.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist