Agroturistika - prázdniny na venkově, eko turistika to je

13.březen 2012

Agroturistika - prázdniny na venkově, eko turistika  to je

  • originální a stylová dovolená,

  • ubytování a cestování v uvolněném stylu,

  • život v pradávném rytmu střídajících se ročních období a soužití s přírodou.

  • je to vítaný cestovatelský produkt protože nabízí ubytováníklidném, tichém prostředí a přesto v atraktivní lokalitě.

Při agroturistice poznáte požitek z venkovského života, rozkvetlých luk, vůně domácího chleba, chuti čerstvého mléka, nejlepšího olivového oleje, vína či právě natrhaného ovoce.  Koně, horská kola, pěší turistika, cyklistika, rybolov či krajové kulinářské speciality, lidové oslavy a svátky - to jsou jen některé z možností, které vám nabízí agroturistika. Někde se mohou hosté podílet s rodinou farmáře na hospodářských pracích, jako je krmení a ošetřování zvířat, jež tak milují děti.

 

Pobytem na venkově poznáte autenticitu navštívené země, její skutečná národní jídla, skutečný život obyvatel. Ale hlavně všude je ticho a klid, žádné diskotéky do pozdních nočních hodin, ani stovky turistů. Toto všechno jsou kritéria které charakterizují agroturistikucelé Evropě. Odlišuje se zemědělským zaměřením a typem ubytováníjednotlivých zemích. Některé destinace jsou přímo vyhlášené ubytováním na statku: Rakousko, Francie, ale věděli jste že agroturistika také „frčí“Itálii?

 

Val di Gresta. Údolí mezi strmými svahy Dolomit, terasovitá políčka obklopená kulisou horských štítů. Farmáři zde pěstují ovoce, zeleninu bez chemie už desetiletí. Zapomenuté vesničky žijící svým rytmem. Obzvláště lákavé pro cyklisty, milovníky horské turistiky. Mysleli jste spíše na  Itálii uměleckou? Kolébku renesance? Nebo na  moře a víno? Zajeďte si do Toskánska. Po celodenním obdivování architektonických památek, soch a obrazů ve Florencii či Sieně,  po dni plném zážitků v kamenných  městečkách  tak nádherných jmen jako Montepulciano,  Montalcino nebo Pienza, strávíte večer ve stínu olivovníku se sklenkou  výborného vína a rušit ticho večera budou jen cikády z vedlejšího pomerančovníkového sadu. Ještě si dáte pár temp v bazénu a již vás čeká letní noc v pokoji kde pravděpodobně spal  neznámý šlechtic jehož portrét možná maloval sám mistr Leonardo da Vinci.

 

Farmy v  Itálii  jsou většinou starobylá šlechtická sídla, staré statky, které se v rodinách  dědí  již několik století. Přestože ubytovací část prošla rekonstrukcí nezbytnou pro modernizaci poskytovaných služeb, je dům citlivě zařízen v souladu s historií a  stářím budovy; často starožitným nábytkem. Vybavená kuchyň, koupelna a WC jsou samozřejmostí. Zrovna tak jako bazén který je v horkých letních dnech více nezbytností než komfortem. Domácí produkty jako je olivový olej, víno, výrobky z rajčat jsou prvotřídní kvality.

 

Kdo by neznal horské statky v tirolských Alpách. Tichým vesničkám vévodí malebné kostelíky, malé idylické farmy zaměřené hlavně na chov skutu, šplhají až vysoko do alpských luk.  Z druhé strany hor, ve Slovinsku  je příroda zrovna tak krásná: horské masivy strmé, bystřiny průzračné, vodopády nebeské a louky plné krav. Voní zde seno a zrají hrozny, ze kterých se dělá zdejší specialita – růžové víno cviček. Ubytování v roubených staveních s okny plnými muškátů je na srovnatelné úrovni s Rakouskem, jen trochu levnější. A navíc stačí pár hodin a jste v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Výborná kombinace horské turistiky s lenošením u moře.

 

Zatímco my se potýkáme s přetechnizovaným prostředím, zapomenuté vesničky však žijí stále svým rytmem. Ukažte svým vnoučkům domácí zvířata, ochutnejte s nimi mléko od krav, opravdovou marmeládu, med nebo domácí chlebaNabídku ubytování na farmách v Evropě najdete na www.nafarmu.cz. Vaše dotazy zodpovíme mailem: info@nafarmu.cz  nebo telefonem:  541235822 Pokud si z nabídky nevyberete, najdeme pro Vás ubytování podle vašich požadavků v naší databázi. Ke každé rezervaci přistupujeme  individuálně takže se na nás s důvěrou obraťte s jakýmkoliv požadavkem. Přejeme příjemný pobyt.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist