Čtenáři píší

Trápí Vás artróza kloubů? Chcete si snížit hladinu cukru v krvi?

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

ŽIVOT BEZ BARIÉR 10. – 12. 10. 2014 Výstaviště Černá louka Ostrava - 28.7. 2014

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér

více

PAMÁTKY ŽIJÍ SRPEN 2014 aneb co se bude dít na hradech, zámcích a ostatních památkách NPÚ - 25.7. 2014

HRADOZÁMECKÁ NOC – sobota 30. 8. Poslední srpnová sobotní noc už tradičně znamená pro Národní památkový ústav vyvrcholení prázdninové sezony, slavnost plnou komponovaných programů, divadel, hudby, světel a atmosféry. Hlavním sídlem Hradozámecké noci bude letos SZ Kunštát, centrum letošního Roku pánů z Kunštátu.

více

Trend 2014: Polovina Čechů si v Řecku připlácí za all inclusive, v 98 % cestují letadlem - 24.7. 2014

Řecko je nejoblíbenější letní destinací českých turistů, kteří vyrážejí na svou dovolenou s cestovní kanceláří. Z řeckých ostrovů je nejpopulárnější Kréta, ta zaujímá třetinu všech zájezdů do Řecka prodaných na léto 2014. V 98 % případů se turisté na dovolenou do Řecka přepravují letadlem a celkem 56 % cestovatelů si dopřává stravu typu all inclusive. Čeští turisté na dovolené v Řecku tráví nejčastěji 8 dnů. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia, která analyzovala vzorek bezmála 14 000 zájezdů prodaných na letní měsíce 2014.

více

Umění, které ještě můžeme objevovat: na výstavě a brzy i v katalogu Koberce orientu na Karlštejně - 22.7. 2014

Výstava Koberce orientu na Karlštejně představuje 78 špičkových artefaktů z oblasti umění, k níž si česká společnost teprve nachází cestu. Stejnojmenný katalog, který na začátku srpna vychází, shrnuje výsledky nejnovějších výzkumů v oboru, včetně objevů z nedávné minulosti. Obsahuje vysoce kvalitní fotografie, odborné stati o tradici orientálních koberců v evropské kultuře, výrobních technologiích a přehled fondů na hradech a zámcích Národního památkového ústavu.

více

Prodej nemovitosti a daně v roce 2015 - 21.7. 2014

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje nemovitosti neplatí daň z příjmu fyzických osob. Příjem z prodeje se v takových případech nikde neuvádí a neoznamuje. Jestliže projde novela zákona o daních z příjmu úspěšně legislativním procesem, tak dojde od příštího roku ke zpřísnění podmínek.

více

Přehled kulturních akcí Muzea v Bruntále na měsíc srpen 2014 - 15.7. 2014

více

Na lodi i na souši, v sále i v šapitó - letní Prahu obohatí Divadelní Odysea plná barevného světa divadla, fantazie, tance, pohy - 15.7. 2014

Radostné emoce, ryzí energii, tvořivost, ale i znepokojující výpovědi prostřednictvím tance a pohybového divadla nabídne uprostřed léta v centru Prahy nová mezinárodní přehlídka Divadelní Odysea. Pod tímto názvem se od 20. do 30. července na Lodi Tajemství bratří Formanů, v Divadle Hybernia a v cirkusové aréně v Zítkových sadech představí pražská část rozsáhlého čtyřletého projektu Meeting the Odyssey. Síly v něm spojilo přes sto tanečníků, (loutko)herců a performerů z jedenácti zemí Evropy.

více

Rock for People oslavil narozeniny s 27 tisíci fanoušky, skvělými výkony headlinerů i mnohými překvapeními - 12.7. 2014

Těch kulatých čísel a výročí bylo letos na Rock for People více než dost: festival oslavil 20. narozeniny, stejně tak Chinaski nebo Vypsaná Fixa, připomínaly se narozeniny Staropramenu… A nejstaršímu návštěvníkovi RfP, který se skupinou dalších 80 seniorů z Hradce Králové zavítal na koncert Blue Effect a Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, bude letos na podzim 100 let. Se svou paní rozšířil řady 27 tisíc unikátních návštěvníků, kteří se od 2. do 5. července vystřídali v hradeckém Festivalparku.

více

Hrady CZ nabízejí každou neděli „neobjevenou“ památku. Jako první se představí Hořovice – zámek plný hraček, spojený s jedním tr - 8.7. 2014

Hudební festival Hrady CZ začíná tento pátek a umožňuje letos navštívit dvojnásobek hradů a zámků než dříve; každá zastávka festivalu má kromě hlavního hradu ještě svou „neobjevenou“ památku, která na neděli připravuje program a až do konce sezony umožňuje s festivalovou vstupenkou akční vstup 1 + 1 zdarma. Jako první je v neděli 13. července na řadě partner hradu Točník, státní zámek Hořovice – plný hraček, romantiky a jednoho tragického osudu.

více

Zrušení II. pilíře a nové hledání finančního zajištění na penzi - 23.6. 2014

Zrušení II. pilíře je naplánováno na 1. leden 2016 (může k němu však dojít později), účastníci dobrovolného fondového penzijní spoření o své peníze nepřijdou. Ve hře je několik variant, jak dojde ke zrušení II. pilíře. Ať už dostanou účastníci naspořené peníze přímo nebo do třetího důchodového pilíře, tak si účastnicí druhého pilíře budou muset hledat nové způsoby finančního zajištění na penzi.

více

Letní odhalení: 5 tipů, jak udržet zdravé a krásné nohy - 17.6. 2014

Období sandálu a žabek je po několika měsících zase zpátky. Ani nejkrásnější boty vám však nezajistí, že vaše nohy budou vypadat zdravě, a už vůbec ne, že zdravé opravdu budou. Končetiny patří mezi nejnamáhanější části těla. V důsledku vysokých teplot otékají a pokožka je velmi snadno zranitelná. V období horka je tudíž třeba věnovat jim speciální péči. Díky pár krokům budete mít nohy nejen v perfektní kondici, ale také se jimi budete moc oprávněně pyšnit.

více

Pláže na pařížské náplavce, Times Square bez aut nebo dopravní dráha proměněná ve veřejný park: festival reSITE nabídne již tent - 16.6. 2014

- Ve středu 18. června začne v nově otevřeném Foru Karlín 3. ročník festivalu reSITE, který až do neděle 21. června spojí mnoho předních domácích i světových osobností ze světa byznysu, architektury, obecní politiky, kultury i neziskové sféry a angažované veřejnosti, aby spolu diskutovali a hledali cesty k městu, ve kterém se bude všem dobře žít. Pořadatelé věří, že pomoci městu a zlepšit jeho vzhled, funkčnost krásu i každodenní atmosféru může v rámci svých schopností každý.

více

Tradiční jarní koncert smíšeného pěveckého sboru GAUDIUM - 30.5. 2014

Ve středu 4. června 2014 se od 19.00 hod. bude ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně konat koncert smíšeného pěveckého sboru GAUDIUM. Zazní písně nejrůznějších žánrů (skladby A. Dvořáka, J. Ježka, černošské a africké spirituály, francouzské písně, úpravy lidových písní ad.). Vstupné dobrovolné.

více

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zahájila půjčování elektronických knih - 29.5. 2014

Středočeská vědecká knihovna přichází s novou službou. Jedná se o zkušební projekt, při kterém ve spolupráci s portálem eReading.cz knihovna připravila pro své čtenáře půjčování elektronických knih (dále jen e-knih). Propojením s katalogem eReadingu.cz budou mít čtenáři knihovny k zapůjčení na stovky titulů e-knih.

více

Litoměřický hrozen zve na degustaci vín - 27.5. 2014

V sobotu 7. června se uskuteční v prostorách hradu třetí ročník vinařské prezentační, soutěžní a prodejní výstavy vín Litoměřický hrozen. Návštěvníci budou moci degustovat nejen vína z Čech, ale i z Moravy a to od 10 hodin do 20 hodin. Nově se na výstavě spolupodílí i zahraniční vinařství z Německa, Francie a Portugalska, která o prostory a komornější ráz celé akce projevila zájem.

více

Divadlo ABC se rozloučí se Saturninem - 27.5. 2014

Derniéra oblíbené inscenace Divadla ABC Saturnin se blíží. Diváci mají už jen několik posledních příležitostí ji vidět. Hrát se bude 28. května, 18., 19. a 20. června.

více

Komentář odborníků: Trendy v kosmetice se ubírají přírodním směrem, nad chemií vítězí byliny - 26.5. 2014

Trendem poslední dekády v kosmetice je návrat k přírodě a bylinným složkám. Stále více kosmetických firem využívá výtažky z bylin, například z konopí, které jsou oproti uměle syntetizovaným látkám hypoalergenní a bez možných vedlejších účinků.

více

Vystoupejte na Kalich a navštivte Hrad Litoměřice v rámci Muzejní noci - 20.5. 2014

Zúčastnit se kulturního programu na nádvoří hradu nebovystoupat na vyhlídkovou věž Kalich můžete v Litoměřicích 24. května, aniž byste zaplatili vstupné.

více

Za jedinečnou atmosférou do královských Litoměřic - 14.5. 2014

Litoměřice jsou v České republice známé především díky výstavě Zahrada Čech. Ale město toho nabízí mnohem více. Romantickou atmosféru, množství architektonických památek, krásnou okolní krajinu, kvalitní vína a okolní vinice, zajímavé kulturní akce.

více

Květen je v knihovně plný vzdělávání a praktických seminářů - 13.5. 2014

Praktický seminář pod vedením Mgr. Pavla Synka – odborníka ze společnosti EBSCOhost. Seminář se uskuteční 22. 5. 2014 od 17.00 do 18.30 hod. a je zdarma.

více

Masarykova univerzita otevírá dveře seniorům - 2.5. 2014

Seniorské vzdělávání má své pevné místo na řadě veřejných vysokých škol. V současné době studuje na univerzitách třetího věku (dále jen U3V) přibližně 2 % seniorské populace České republiky (cca 40 000 osob). Přijďte i Vy rozšířit jejich řady!

více

Dlouhé stání v práci způsobuje zdravotní problémy stále více lidem, přesto zaměstnanci vhodnou obuv nenosí - 2.5. 2014

V uplynulých 10 letech došlo v Česku podle odborníků k prudkému nárůstu zdravotních problémů u osob, které většinu pracovní doby tráví stáním na nohou. Zaměstnanci totiž dávají z finančních důvodů často přednost obuvi z nevhodného materiálu a s nekvalitním tvarováním nebo se otázce zdravého obutí vůbec nevěnují. Volba nevhodné obuvi je přitom podle expertů vedle snížené fyzické odolnosti populace stěžejním faktorem vzniku ortopedických potíží, vleklých křečí či otoků.

více

Tísňová péče Života 90 – výjimečná služba, která umožňuje seniorům žít déle doma - 29.4. 2014

Žít doma i ve vysokém věku, bez obav a s vědomím, že v případě potřeby vždy přijde pomoc - to umožňuje seniorům a zdravotně postiženým propracovaný systém tísňové péče. Tlačítko tísňové péče dokáže přivolat pomoc v případě pádu, nevolnosti nebo dezorientace. Umožňuje tak žít soběstačný život s jistotou, že v případě potřeby přijde pomoc. Služba se díky spolupráci s Nadací České spořitelny stane dostupnou pro širší okruh seniorů.

více

Eiffelovka či rypadlo v obchodním centru? To je výstava Merkur na Šestce - 29.4. 2014

Dá se pod jednou střechou vidět Eiffelova věž, obří rypadlo nebo letadlo Cessna? Ač se to zdá neuvěřitelné, ano. Konkrétně bude vše výše zmíněné a ještě mnohem více vidět na výstavě stavebnice Merkur, která bude od 2. do 25. května probíhat v Obchodním centru Šestka na Praze 6.

více

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v květnu 2014 - 29.4. 2014

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
TOPlist