Cestujeme Slovensko

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

ELEKTROKOLO

Spišská Sobota – Kežmarok – Strážky – Spišská Belá - 17.10. 2014

Spišská Sobota – Kežmarok – Strážky – Spišská Belá Ze Spišské Soboty pojedete do Kežmaroku. Kežmarok, starobylé spišské město v blízkosti Vysokých Tater, bylo založeno ve 13. století. Chloubou města je dřevěný artikulární kostel z počátku 18. století ve Hviezdoslavově ulici, který byl postavený ve stylu lidového baroka.

více

Trenčianské Teplice - 5.9. 2014

Trenčianské Teplice Trenčianské Teplice, toto světoznámé slovenské lázeňské město, leží na úpatí Strážovských vrchů v údolí řeky Tepličky. Tyto lázně při sádrovo – sirných pramenech jsou doloženy již v roce 1379 a koncem 16. století jsou připomínány jako nejvýznamnější lázně v Uhersku.

více

Levice a termální koupaliště Margita – Ilona - 12.6. 2014

Levice a termální koupaliště Margita – Ilona Levice, toto pěkné slovenské město je centrem úrodného kraje na dolním Pohroní. Město leží v nížině řeky Hronu a na úpatí Štiavnických vrchů. Nejvýznamnější památkou města je Levický hrad z 13. století.

více

Bratislava, stručná historie - 13.1. 2014

Bratislava, stručná historie Bratislava, toto překrásné město ležící na řece Dunaji, je hlavním městem Slovenské republiky. Na významné křižovatce starých obchodních cest, a to podunajské a staré jantarové, stálo u frekventovaného přechodu přes Dunaj již v 1. století př. n. l. významné keltské středisko.

více

Piešťany - 7.11. 2013

Piešťany Piešťany, světoznámé lázeňské město, leží na řece Váhu. Osada při termálních pramenech je doložena již v roce 1113. Termální teplé síranové prameny se staly známými od 16. století, ale k největšímu rozmachu města dochází v 19. a 20. století.

více

Poprad – Spišská Sobota - 23.9. 2013

Poprad – Spišská Sobota Slovenské Vysoké Tatry jsou velmi oblíbeným místem českých turistů. Od jara do podzimu si vyznavači pěší turistiky mohou vybírat z početné nabídky značených tras různé délky a obtížnosti, a to od pohodových vycházek ve známých letoviskách, přes náročnější túry dolinami, až po výšlapy na štíty.

více

Hrad Modrý Kameň - 6.9. 2013

Hrad Modrý Kameň Hrad Modrý Kameň byl postaven koncem 13. století na okraji Krupinské planiny. Byl do strážní hrad, který střežil starou obchodní cestu z Budína do Zvolena. V roce 1575 hrad dobyli Turci a usadili se zde až do roku 1593. Při svém ústupu pak hrad vyhodili do vzduchu.

více

Hrad Červený Kameň - 30.8. 2013

Hrad Červený Kameň Hrad Červený Kameň, stojí v Malých Karpatech. Byl to původně královský hrad z poloviny 13. století, který střežil západní hranici uherského království. V polovině 16. století byl hrad přestavěn na mohutnou renesanční pevnost.

více

Skalní obydlí v Brhlovcích a termální koupaliště Santovka - 22.8. 2013

Skalní obydlí v Brhlovcích a termální koupaliště Santovka Brhlovce, malá slovenská obec na úpatí Štiavnických vrchů, se nachází jihovýchodně od města Levice. V obci, na jižním svahu brhlovské Šurdy a Dolinky, byla do sopečného tufu vytesána skalní obydlí. Zdejší sopečný tuf zruční kameníci využili k hloubení jeskynních obydlí, ale taky k výstavbě domů.

více

Levoča je královnou Spiše - 31.7. 2013

Levoča je královnou Spiše Starobylé město Levoča, které patří k nejkrásnějším městům na Slovensku, bývá nazýváno královnou Spiše. Město vzniklo v polovině 13. století poblíže Staré Levoče, zničené Tatary v roce 1241.

více

Devín - 26.7. 2013

Devín Na vápencové skále nad soutokem řeky Moravy a Dunaje stojí zřícenina hradu Devín. Areál hradu, osídlenýjiž v době předhistorické, byl význačným keltským střediskem v 1. století př. n. l. Ve 2. až 4. století n. l. byl Devín součástí důmyslného římského pevnostního systému „Limes Romanus.“

více

Hrad Beckov - 18.7. 2013

Hrad Beckov Hrad Beckov patřil k nejstarším uherským hradům. Byl založen ve 12. století jako královský hrad, který chránil západní hranici Uherska.

více

Oravská přehrada - 15.7. 2013

Oravská přehrada Oravská přehrada byla vybudována v roce 1954 a pro svou úctyhodnou rozlohu 35 kilometrů čtverečních bývá nazývána „Oravským mořem.“ Do jezera vtéká voda ze slovenské řeky Bielé Oravy a polské Černé Oravy.

více

Čičmany - 26.4. 2013

Čičmany Ve Strážovských vrších, jen několik kilometrů severozápadně od Turčianských Teplic, leží rázovitá horská obec Čičmany. Čičmanské dřevěnice nemají nikde na Slovensku obdoby. Jsou na nich vzácné malby bílou barvou přímo na dřevě.

více

Červený Kláštor – Stará Ľubovňa - 17.4. 2013

Červený Kláštor – Stará Ľubovňa Z Červeného Kláštora pojedete do Staré Ľubovně. Stará Ľubovńa byla založena ve druhé polovině 13. století, na břehu řeky Popradu, při důležité cestě do Šariše a do Polska. Chloubou města je středověký hrad na vápencovém kopci nad městem, který patřil k nejvýznamnějším hradům na Slovensku.

více

Bardejov – středověká perla Šariše - 8.4. 2013

Bardejov – středověká perla Šariše Bardejov je královské město, které si jako jedno z mála evropských měst zachovalo svůj středověký ráz. Město leží v krásném historickém regionu Šariše na východním Slovensku, poblíže hranice s Polskem.

více

Oravský hrad - 1.4. 2013

Oravský hrad Na vápencové skále nad obcí Oravský Podzámok a nad řekou Oravou stojí Oravský hrad. Tento hrad, který střežil cestu do Polska, patří k nejzachovalejším středověkým hradům na Slovensku.

více

Spišský hrad - 29.3. 2013

Spišský hrad Spišský hrad patří mezi nejstarší a nejvýznamnější hrady ve střední Evropě. Hrad na travertinové skále byl založen jako hrad královský a první písemná zmínka o něm pochází z roku 1120.

více

Stará Ľubovňa – Vyšné Ružbachy - Podolínec - Poprad - 8.3. 2013

Stará Ľubovňa – Vyšné Ružbachy  - Podolínec  - Poprad Ze Staré Ľubovně přijedete do lázní Vyšné Ružbachy. Zdejší léčivé minerální prameny byly známy již ve středověku a byly velmi oblíbené u polské i uherské šlechty.

více

Zámek v Topoľčiankách - 22.2. 2013

Zámek v Topoľčiankách V Topľčiankách stál nejdříve gotický vodní hrad, který byl později přestavěn na renesanční pevnost. Dnes zde stojí jeden z nejkrásnějších zámků na Slovensku. Zámek z první poloviny 19. století je pěknou klasicistní stavbou, s velkou dominantní kopulí, který na návštěvníky působí vskutku velkolepě.

více

Trenčín - 20.2. 2013

Trenčín Město Trenčín, na břehu řeky Váhu, patří mezi nejstarší osídlení ve střední Evropě. Na hradní skále je římský nápis z doby takzvané markomanské války z roku 179 n.l. a je to první písemná zmínka o osadě Laugaricio a přítomnosti 855 vojáků II. římské legie na území dnešního města.

více

Bratislavský hrad - 12.2. 2013

Bratislavský hrad Bratislavský hrad, který stojí na skále nad řekou Dunajem, se velmi podobá hradu ve španělském městě Toledu. Hrad, který je poprvé zmiňován v roce 907, byl ve 12. a 13. století románsky přestavěn a korunní věž je připomínána již v roce 1245.

více

Bratislava – Staré Město - 8.11. 2012

Bratislava – Staré Město Bratislavské Staré Město leží pod Bratislavským hradem. Je zde množství vynikajících historických a kulturních památek a řada muzeí a galerií, ve kterých jsou umístěna překrásná umělecká a kulturní díla, a to nejenom slovenského, ale taky evropského a světového významu.

více

Zámek Betliar - 23.10. 2012

Zámek Betliar Jen několik kilometrů severně od slovenského města Rožňavy stojí zámek Betliar. Zámek z konce 19. století, se čtyřmi nárožními věžemi, byl přepychovým loveckým sídlem šlechtického rodu Andrássyů. V zámeckém muzeu je hodnotná sbírka obrazů starých mistrů, vzácná knihovna historický nábytek.

více

Malokarpatská vinařská cesta Svatý Jur – Pezinok - Modra - 18.10. 2012

Malokarpatská vinařská cesta Svatý Jur – Pezinok - Modra V oblasti Malých Karpat se již hezkých pár století pěstuje vinná réva. Zdejší půvabná městečka a obce spojuje Malokarpatská vinařská cesta. My se zde zmíníme o třech městečkách na této cestě. Proč jsme si vybrali právě Svatý Jur, Pezinok a Modrou?

více

stránky:  1 | 2
TOPlist