Zakopane je krásné dřevěné město pod Tatrami

28.únor 2013

Mnozívás dobře znají Tatry ze slovenské strany hor. Jestliže však máte zájem podívat se na tyto horypolské strany, měli byste navštívit město Zakopane. Město neopakovatelnou atmosféru. Je to pestrá směsice půvabné dřevěné architektury, obchodů a obchůdků, muzeí a galerií a tradičního Goralského folkloru.

 

Hlavní ulice města se nazývá Krupowki

Páteří města je 1 km dlouhá ulice Krupowki. Je lemována krásnými dřevěnými domy, jezdí na ni drožky tažené koňmi a v zimě táhnou koně sáně. V této ulici najdete restaurace, hotely, kavárny, galerie, Tatranské muzeum i divadlo. V některých hotelích a restauracích vyhrává lidová Goralská muzika. Je zde taky obchodní centrum a vedle butiků se zbožím světových značek zde najdete i obchodytypickou polskou produkcí. Jsou to kvalitní sýry, připomínající slovenské oštěpky, kůže ve všech podobách, výrobkyvlny a zajímavé suvenýry ze dřeva.

Čtěte také:

- Varšava

- Krakov

- Toruň

 

okolí města jsou desítky kvalitních turistických tras

Přímoměsta vede lanovka na horu Gubalowku 1123 m. n. m. Je odtud pěkný výhled na město a Tatry. V okolí města je mnoho sjezdovek a vleků. V letním období se můžete vydat na desítky kvalitních turistických tras. Zakopané, ležící pod tatranskými štíty, je vlastně hlavním městem polské zimní i letní turistiky.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist