Cestujeme Evropa

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Toruň je městem Mikuláše Koperníka - 22.10. 2012

Toruň, město na řece Visle ve středním Polsku, bylo založeno ve 13. století Řádem německých rytířů, kteří zde postavili mohutný hrad. Tento křižácký hrad byl v 15. století pobořen a v současné době je zříceninou.

více

Malokarpatská vinařská cesta Svatý Jur – Pezinok - Modra - 18.10. 2012

V oblasti Malých Karpat se již hezkých pár století pěstuje vinná réva. Zdejší půvabná městečka a obce spojuje Malokarpatská vinařská cesta. My se zde zmíníme o třech městečkách na této cestě. Proč jsme si vybrali právě Svatý Jur, Pezinok a Modrou?

více

Spišská Belá – Pieniny – Červený Kláštor - 23.8. 2012

Za Spišskou Belou odbočíte na silnici na Spišskou Maguru a dojedete to Pienin. Jen na několik kilometrů nakoukne polská řeka Dunajec na slovenské území, ale přesto zde vytváří překrásnou přírodní scenérii. Byl zde zřízen Národní park Pieniny.

více

Maďarská pusta - 31.7. 2012

Národní park Hortobágy se nachází východně od Budapešti mezi řekou Tisou a městem Debrecínem a tvoří poslední zbytek pusty. Pusta odvozená ze slovanského základu pustý, dříve pokrývala většinu Velké uherské nížiny.

více

Rakouský skanzen ve Stübingu - 30.7. 2012

Jen 15 km od Štýrského Hradce v obci Stübingu byl v roce 1962 postaven rakouský skanzen, který zaujímá plochu 66 hektarů. V údolí řeky Muru, mezi zalesněnými kopci, stojí okolo stovky historických staveb.

více

Meklenburská jezerní plošina - 17.5. 2012

Na severu Německa, v nízké kopcovité krajině, se rozkládá největší souvislá jezerní oblast této země. V tomto kraji leží i jezero Müritz.

více

Hainburg an der Donau – Rohrau - 30.3. 2012

Z hlavního města Slovenska Bratislavy si můžete udělat pěkný výlet do dvou malebných rakouských městeček Hainburg an der Donau a Rohrau. Hainburg an der Donau, ležící na břehu Dunaje, byl ve středověku opevněným městem, nad kterým se tyčil hrad, který chránil východní hranici Rakouska.

více

Doněck - 7.3. 2012

Doněck je průmyslové město na východní Ukrajině, které má okolo 1 miliónu obyvatel. Město je centrem průmyslového regionu zvaného Donbas. První uhelné doly zde byly založeny v druhé polovině 19. století. Ještě dnes je zde 17 uhelných dolů, pět hutních a slévárenských komplexů a celá řada strojírenských a potravinářských závodů.

více

Charkov - 28.2. 2012

Charkov je druhé největší město Ukrajiny, které má okolo 1,5 miliónu obyvatel. Město má slavnou kozáckou historii a v první polovině 20. století bylo dokonce hlavním městem Ukrajiny.

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist