Salcburk je město Mozarta

17.červenec 2017

Salcburk, čtvrté největší rakouské město, ležízápadním Rakousku na řece Salzbachu. Nad městem se tyčí Mnišská hora, na které stojí pevnost Hohensalzburk, jedennejvětších zachovalých středověkých hradůEvropě. Na hrad se z města dostanete pozemní lanovou dráhou.

Místní knížataarci biskupové, kteří zbohatli těžbou soli, proměnili v 17. a 18. století městobarokní klenot a Salcburk si tak vysloužil názevněmecký Řím.“ Barevně omítnuté domy, velké množství kostelů, náměstí, paláců a kašen propůjčují Salcburku vzhled výstavných italských měst. V centru starobylého arci biskupského města stojí barokní dóm sv. Rupertakopulí vysokou 75 m. Barokní zámek Mirabell je obklopen půvabným barokním parkem, další barokní skvost zámek Hellbrunn, býval letním arcibiskupským sídlem. Turisté ve městě hojně vyhledávají uličku Getreidegasse, která patřínejstarším ve městě. Právě zde, v domě č. 9 se 27. 1. 1756 narodil hudební génius Wolfgang Amadeus Mozart. V jeho rodném domě bylo zřízeno muzeum.

Čtěte dále:

- Rakouský skanzen ve Stübingu

- Štýrský Hradec

Ve městě je mnoho stylových restaurací a kaváren. Velmi oblíbená je například kavárna u Fürsta, kde si vychutnáte šálek lahodné kávy s ručně vyráběnými Mozartovými koulemi. Můžete navštívit rovněž největší pivovar na světě Stiegl a ochutnat vzorky místních piv. Na řece Salzbachu se zase můžete projet výletní lodí.Salcburk byl zapsán do světového kulturního dědictví UNESCO.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist