Rakouský skanzen ve Stübingu

30.červenec 2012

Jen 15 km od Štýrského Hradceobci Stübingu bylroce 1962 postaven rakouský skanzen, který zaujímá plochu 66 hektarů. V údolí řeky Muru, mezi zalesněnými kopci, stojí okolo stovky historických staveb.

 

Jednotlivá stavení zde byla shromážděnacelého Rakouska, od východu na západ, od Burgenlandu do Vorarlberska. Zdejší stavby dokumentují život sedlákůrůzných oblastech Rakouskačasovém období 600 let. Jsou zde umístěna selská stavení, na kterých můžete pozorovat zajímavé krajové rozdílyjejich architektuře. Najdete zde půvabné venkovské zahrady se záplavou květin a pěkné ovocné sady. Jsou zde obilná pole i pasoucí se koně, krávy a ovce.

 

Velmi působivá je vesnická škola, jednotřídka ze Štýrsky, nechybí zde ani řemeslnické dílny, koloniál, pila, sýpka a venkovské kapličky. Ve skanzenu se konají různé akce spojené s tradičními zvyky a řemesly, kterých se mohou zúčastnit taky návštěvníci skanzenu. Můžete si vyzkoušet svou zručnost při výrobě krajek, zazpívat si lidové písně, nebo poslouchat s dětmi klasické pohádky. Rakouský skanzen v obci Stübingu patří mezi deset největších a nejpůsobivějších skanzenů v Evropě.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist