Merano

21.září 2016

Starobylé město Merano leží na říčce Passer v alpské oblasti, v jižním Tyrolsku, v severní Itálii. Historické jádro města si zachovalo středověký rázúzkými uličkami, podloubími a starými měšťanskými domy. Ve městě stojí gotický Mikulášský dómkaplí sv. Barbory.

 

V 19. století vešel ve známost léčivý účinek místních termálních pramenů a velmi příjemné podnebí. Z města se staly proslulé lázně, do kterých začaly jezdit významné osobnosticelé Evropy. Zdejší lázně si taky velmi oblíbila manželka rakouského císaře Františka Josefa I. císařovna Alžběta, zvaná Sisi. Ve východní části města stojí uprostřed krásných zahrad zámek Trauttmanstorff, na kterém pobývala císařovna Sisi.

 

Na zámku je umístěna expozice věnovaná turisticejižním Tyrolsku. V zámeckých zahradách se nachází množství květin a rostlincelého světa, jsou zde promenády, pavilony a malá ZOO, ve které si děti mohou pohladit zvířátka. Na kopci nad městem stojí hrad Tirolo, který dal název celému kraji. Hrad byl postavenpolovině 12. století a je charakteristický svou mohutnou hranolovou věží. Na hradě Tirolo sídlo známé vlastivědné muzeum, ve kterém se seznámítedějinami a kulturou jižního Tyrolska.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist