Meklenburská jezerní plošina

17.květen 2012

Zdejší jezera jsou navzájem spojeny malými i většími kanály, což umožňuje i několikadenní vodní putování na kánoích, kajacích nebo pramicích, kolem rákosových porostů, malebných vesniček a polí. Je zde i několik starobylých městeček, přičemž o třechnich se zde taky zmíním.  V Güstrowě, městě na křižovatce starých obchodních cest, stojí celá řada stavebempírovém a klasicistním slohu. Zdejší gotická cihlová katedrála Panny Marie, sv. Jana Evangelisty a sv.

 

Cecílie je proslavena sochami güstrowských apoštolů. Renesanční zámek Güstrow je sídlem muzeapozoruhodnou sbírkou středověkého umění, sbírkou zbraní, obrazů, soch a skla. Zámek je obklopen krásnou renesanční zahradou. Krajinou kolem luk a polí zanedlouho dojedete do města Teterowa. Ve městě stojí cihlový gotický kostelsv. Petra a sv. Pavla se vzácnými středověkými malbami. Pro město jsou taky charakteristické zdejší věžovité městské brány.

 

Na severním břehu jezera Müritz se rozkládá pěkné město Waren. Ve městě stojí dva cihlové gotické kostely, kostel sv. Jiří a kostel Panny Marie. V moderní městské budově má sídlo Müritzeum. V muzeu se dozvíte mnoho zajímavostí o Národním parku Müritz a je zde i největší sladkovodní akvárium po místní ryby v Německu. V okolí jezera Müritz se rozkládá Národní park Müritz. Na březích jezera najdete půvabné hrázděné domky, malé hospůdky i rybí restaurace. Krajina je protkána hustou sítí pěších cest a cyklostezek. Národní park Müritz, to je prostě příjemná krajina jezer, polí, luk a jehličnatých, listnatých a smíšených lesů.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist