Lvov

21.leden 2013

Lvov, který byl založen ve 13. století, zaujímal strategicky významnou polohu na důležité cestě spojující západ a východ Evropy. Toto významné město patřiloprůběhu staletíPolsku, Rusku, Rakousku-Uhersku a v současné době je druhým největším městem Ukrajiny.

 

Lvovské Staré město je zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO

Hlavní lvovskou ulicí je Prospekt Svobody, na jehož jižním konci stojí monumentální secesní stavba Lvovské opery a baletu. Z Prospektu Svobody se půvabnými uličkami Starého města dostanete na hlavní náměstí Rynek s renesanční radnicí a starobylými měšťanskými domy. Ve městě je mnoho chrámů a kostelů. Latinská katedrála Nanebevzetí Panny Marie je gotickou stavbou. Dominikánský kostel je jednou z nejkrásnějších barokních staveb na Ukrajině. Zajímavou stavbou je taky Arménský chrám. Řeckokatolický kostel sv. Jiří je rovněž velmi hodnotnou barokní stavbou. Staré městské opevnění obklopuje historické jádro Lvova.

Čtěte dále:

- Doněck

- Kyjev

Skanzen ve Lvově

Ve městě stojí skanzen s dřevěnými pravoslavnými kostelíčky, kaplemi, dřevěnými statky a venkovskými domy, který vytváří atmosféru typických ukrajinských vesnic z 18. a 19. století. Dřevěné domy jsou vybaveny dobovým nábytkem, předměty každodenní potřeby a zemědělským nářadím.

 

Vysokij Zamok

Nad městem na kopci Vysokij Zamok, byl ve středověku vybudován hrad stejného jména. Z hradu se dodnes zachovaly jen zbytky opevnění. Je odtud pěkný pohled na město. Lvov patří mezi krásná a starobylá města Evropy.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist