Hrad Červený Kameň

30.srpen 2013

Hrad Červený Kameň, stojíMalých Karpatech. Byl to původně královský hradpoloviny 13. století, který střežil západní hranici uherského království. V polovině 16. století byl hrad přestavěn na mohutnou renesanční pevnost a po požáruroce 1646 dostaly hradní prostory přepychovou barokní úpravu.

Pro hrad jsou charakteristické čtyři nárožní bašty. Na hradě jsou dva prohlídkové okruhy. V prvním muzeálním okruhu si můžete prohlédnout interiéry šlechtického sídlaobdobí od konce 15. do počátku 20. století. V hradních místnostech je historický nábytek, vzácné obrazy a sbírka porcelánu. V Salle Tarenně jsou svěží fresky, hýřící různými vodními motivy, které se těší všeobecné pozornosti. Zajímavé fresky najdete takyhradní kapli Nanebevzetí Panny Marie.

Na hradě se taky nachází historická lékárna Zlatý Orel. V kabinetě zbraní si pohlédnete různé druhy starých zbraní a prohlídka zahrnuje  taky hradní sklepení a dvě bašty. V druhém renesančním okruhu navštívíte hradní příkopy, hradní sklepy a všechny čtyři bašty, které byly součástí opevnění hradu.

Autor: Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist