Bolzano

14.září 2016

Bolzano je hlavním městem jižního Tyrolska, alpské oblastiseverní Itálii. Město leží na soutoku řek Adiže, Isarco a Talvera mezi horskými velikány.

 

Ve starém městě na hlavním náměstí stojí pěkný gotický, cihlový Dóm Nanebevzetí Panny Marie ze 14. stoletívěží a barevnou cihlovou střechou. V letních měsících je náměstí plné květin, jsou zde i palmy a kavárnyletními předzahrádkami.

 

náměstí, na kterém je pěší zóna, se rozbíhají uličky lemované měšťanskými domymalovanými štíty a podloubími chránícími před ostrými slunečními paprsky. Ve městě najdete taky dominikánský a františkánský kostel, zámek Marecchio a hrad Roncolo. V Bolzanu si přijdou na své taky labužníci, na zdejším Ovocném trhu se v létě denně prodává čerstvé ovoce a zelenina, na podzim zase výtečné horké jedlé kaštany a v zimě zde můžete ochutnatbáječné svařené víno.

 

Bolzana jede taky lanovka na náhorní plošinu pod horou Rittner, která se zdvíhá nad městem do výšky 2260 m. n. m.  Z náhorní plošiny ve výšce 1200 m. n. m. je pěkný výhled na město apůvabnou alpskou krajinu.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist