Cestujeme Evropa

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Vratislav - 7.4. 2017

Vratislav, ležící na řece Odře v jižním Polsku, není jen tak lecjaké město. Vratislav totiž bývala hlavním městem historické země Slezska a Slezsko, to je taky kus české historie.

více

Trenčín - 15.3. 2017

Město Trenčín, na břehu řeky Váhu, patří mezi nejstarší osídlení ve střední Evropě. Na hradní skále je římský nápis z doby takzvané markomanské války z roku 179 n.l. a je to první písemná zmínka o osadě Laugaricio a přítomnosti 855 vojáků II. římské legie na území dnešního města.

více

Spišský hrad - 7.3. 2017

Spišský hrad patří mezi nejstarší a nejvýznamnější hrady ve střední Evropě. Hrad na travertinové skále byl založen jako hrad královský a první písemná zmínka o něm pochází z roku 1120.

více

Varšava - 9.1. 2017

Varšava, hlavní město Polska, se rozkládá na obou březích řeky Visly, ve středu země. S počtem obyvatel okolo 1,8 miliónu obyvatel je zároveň největším městem Polska. Ve středověku byla Varšava pouhou nevelikou knížecí tvrzí.

více

Štýrský Hradec - 12.10. 2016

Štýrský Hradec, ležící na řece Muru, je druhým největším městem Rakouska a hlavním městem Štýrska. Nad městem se zvedá Zámecký vrch, na kterém původně stával hrad, který byl přestavěn na renesanční zámek.

více

Merano - 21.9. 2016

Starobylé město Merano leží na říčce Passer v alpské oblasti, v jižním Tyrolsku, v severní Itálii. Historické jádro města si zachovalo středověký ráz s úzkými uličkami, podloubími a starými měšťanskými domy. Ve městě stojí gotický Mikulášský dóm s kaplí sv. Barbory.

více

Bolzano - 14.9. 2016

Bolzano je hlavním městem jižního Tyrolska, alpské oblasti v severní Itálii. Město leží na soutoku řek Adiže, Isarco a Talvera mezi horskými velikány.

více

Vídeňský les - 24.8. 2016

Vídeňský les leží západně od rakouské metropole Vídně. Je to půvabná krajina zalesněných, zaoblených pahorků, která je protkána sítí stezek pro pěší a cyklisty. Vídeňský les má plochu 1250 kilometrů čtverečních a najdete zde mnoho malebných měst a městeček. Já se zmíním alespoň o třech z nich.

více

Salcburk je město Mozarta - 22.7. 2016

Salcburk, čtvrté největší rakouské město, leží v západním Rakousku na řece Salzbachu. Nad městem se tyčí Mnišská hora, na které stojí pevnost Hohensalzburk, jeden s největších zachovalých středověkých hradů v Evropě. Na hrad se z města dostanete pozemní lanovou dráhou.

více

Tokajské víno - 9.5. 2016

Tokajské víno O Tokajském vínu se tvrdí, že je „králem vín a vínem králů.“ Toto víno nesmí chybět na stolech mnoha evropských panovníků. Ruský car Petr Veliký dokonce v Tokaji vlastnil několik vinic, které mu hlídali kozáci.

více

Bratislava, stručná historie - 29.3. 2016

Bratislava, toto překrásné město ležící na řece Dunaji, je hlavním městem Slovenské republiky. Na významné křižovatce starých obchodních cest, a to podunajské a staré jantarové, stálo u frekventovaného přechodu přes Dunaj již v 1. století př. n. l. významné keltské středisko.

více

Bratislava – Staré Město - 9.2. 2016

Bratislavské Staré Město leží pod Bratislavským hradem. Je zde množství vynikajících historických a kulturních památek a řada muzeí a galerií, ve kterých jsou umístěna překrásná umělecká a kulturní díla, a to nejenom slovenského, ale taky evropského a světového významu.

více

Krakov je starobylé město polských králů - 26.1. 2015

Krakov leží na horním toku řeky Visly v jižním Polsku a až do 16. století byla taky hlavním městem Polska. Po dvě staletí byl Krakov korunovačním a sídelním městem polských králů.

více

Spišská Sobota – Kežmarok – Strážky – Spišská Belá - 17.10. 2014

Ze Spišské Soboty pojedete do Kežmaroku. Kežmarok, starobylé spišské město v blízkosti Vysokých Tater, bylo založeno ve 13. století. Chloubou města je dřevěný artikulární kostel z počátku 18. století ve Hviezdoslavově ulici, který byl postavený ve stylu lidového baroka.

více

Trenčianské Teplice - 5.9. 2014

Trenčianské Teplice, toto světoznámé slovenské lázeňské město, leží na úpatí Strážovských vrchů v údolí řeky Tepličky. Tyto lázně při sádrovo – sirných pramenech jsou doloženy již v roce 1379 a koncem 16. století jsou připomínány jako nejvýznamnější lázně v Uhersku.

více

Znojmo – Šatov – Retz - 13.6. 2014

Město Znojmo je známé svými historickými památkami a pěstováním vína. Každoročně v měsíci září se zde se zde koná Znojemské vinobraní. Můžete zde ochutnat nejenom lahodná moravská vína, ale na vlastní oči spatříte taky málo vídané atrakce.

více

Levice a termální koupaliště Margita – Ilona - 12.6. 2014

Levice, toto pěkné slovenské město je centrem úrodného kraje na dolním Pohroní. Město leží v nížině řeky Hronu a na úpatí Štiavnických vrchů. Nejvýznamnější památkou města je Levický hrad z 13. století.

více

Spišská Sobota – Kežmarok – Strážky – Spišská Belá - 8.6. 2014

Ze Spišské Soboty pojedete do Kežmaroku. Kežmarok, starobylé spišské město v blízkosti Vysokých Tater, bylo založeno ve 13. století. Chloubou města je dřevěný artikulární kostel z počátku 18. století ve Hviezdoslavově ulici, který byl postavený ve stylu lidového baroka.

více

Gouda, starobylé město, které proslavil lahodný sýr - 4.6. 2014

Gouda, tato vynikající pochoutka patří mezi nejznámější a nejlepší sýry na světě. Sýr dostal název podle starobylého nizozemského města, ležícího východně od Rotterdamu.

více

Cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS nabízí velmi oblíbené Dotované pobyty pro klienty starší 55let. - 14.2. 2014

Cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS nabízí velmi oblíbené Dotované pobyty pro klienty starší 55let. Dotovaný pobyt 55+ je zvýhodněná cenová nabídka pro klienty ve věkové kategorii 55 let a více, přičemž je možno nabídku využít i v případě, že druhá spolucestující osoba uvedené hranice nedosáhla.

více

Skvělý tip na dovolenou * Poradíme, kam se vydat! 7 tipů, kam do Řecka - 11.2. 2014

Skvělý tip na dovolenou * Poradíme, kam se vydat! 7 tipů, kam do Řecka Chcete si užít letní dovolenou na čistých plážích vyhřátého Středozemního moře, vychutnávat si vyhlášená řecká jídla, popíjet ledovou kávu frappé, ale váháte, které místo si v této zemi vybrat? Poradíme Vám!

více

Ochutnejte Kypr - 7.2. 2014

Ochutnejte Kypr Cestování v mimosezóně je vhodné obzvláště pro seniory – příjemné teploty, žádná velká vedra, nízké příplatky za jednolůžkové pokoje, nepřeplněné pláže a hotely. Relaxační prostředí u bazénu, žádné fronty u švédského stolu, minimum rodinek s hlučnými dětmi.

více

ŘECKO – ostrov Lefkada LÉTO 2014 - 6.2. 2014

ŘECKO – ostrov Lefkada LÉTO 2014 Lefkada - čtvrtý největší ostrov v Jónském moři známý svými bělostnými plážemi, malebnými zákoutími a tyrkysovou vodou. Mnoho podobných superlativ si Lefkada vysloužila u turistů. Někteří nadšenci, kteří navštěvují ostrov třeba již desátou sezonu, nikdy nenajdou na Lefkadě nudu.

více

SLEVA PRO SENIORY NA DOVOLENOU AŽ 33% - 23.1. 2014

SLEVA PRO SENIORY NA DOVOLENOU AŽ 33% Ještě jste se nerozhodli, kde letos strávíte letní dovolenou??? Přemýšleli jste o Turecku, zemi, která nabízí kombinaci Evropské a Asijské kultury, nádherné pláže, bohatou historii a světoznámou pohostinnost???. Už Vám bylo 60 let?? Tak právě pro Vás jsme připravili zvýhodněnou nabídku!!!!!

více

DEJTE SVÉMU TĚLU ODPOČINEK A RELAXACI, ZASLOUŽÍ SI TO - 20.1. 2014

DEJTE SVÉMU TĚLU ODPOČINEK A RELAXACI, ZASLOUŽÍ SI TO Slovinsko je překrásná země, která má toho opravdu hodně co nabídnout. Lidé ji však vždy využívali pouze jako tranzitní zemi, přes kterou přejížděli na cestě do Chorvatska. Až v posledních letech se Slovinsko začíná dostávat do popředí zájmu českých turistů.

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist