Cestujeme Evropa

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

SKLÁDACÍ ELEKTROKOLO

Krakov je starobylé město polských králů - 26.1. 2015

Krakov je starobylé město polských králů Krakov leží na horním toku řeky Visly v jižním Polsku a až do 16. století byla taky hlavním městem Polska. Po dvě staletí byl Krakov korunovačním a sídelním městem polských králů.

více

Znojmo – Šatov – Retz - 13.6. 2014

Znojmo – Šatov – Retz Město Znojmo je známé svými historickými památkami a pěstováním vína. Každoročně v měsíci září se zde se zde koná Znojemské vinobraní. Můžete zde ochutnat nejenom lahodná moravská vína, ale na vlastní oči spatříte taky málo vídané atrakce.

více

Gouda, starobylé město, které proslavil lahodný sýr - 4.6. 2014

Gouda, starobylé město, které proslavil lahodný sýr Gouda, tato vynikající pochoutka patří mezi nejznámější a nejlepší sýry na světě. Sýr dostal název podle starobylého nizozemského města, ležícího východně od Rotterdamu.

více

Salcburk je město Mozarta - 30.5. 2014

Salcburk je město Mozarta Salcburk, čtvrté největší rakouské město, leží v západním Rakousku na řece Salzbachu. Nad městem se tyčí Mnišská hora, na které stojí pevnost Hohensalzburk, jeden s největších zachovalých středověkých hradů v Evropě. Na hrad se z města dostanete pozemní lanovou dráhou.

více

Tokajské víno - 25.4. 2014

Tokajské víno O Tokajském vínu se tvrdí, že je „králem vín a vínem králů.“ Toto víno nesmí chybět na stolech mnoha evropských panovníků. Ruský car Petr Veliký dokonce v Tokaji vlastnil několik vinic, které mu hlídali kozáci.

více

Cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS nabízí velmi oblíbené Dotované pobyty pro klienty starší 55let. - 14.2. 2014

Cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS nabízí velmi oblíbené Dotované pobyty pro klienty starší 55let. Dotovaný pobyt 55+ je zvýhodněná cenová nabídka pro klienty ve věkové kategorii 55 let a více, přičemž je možno nabídku využít i v případě, že druhá spolucestující osoba uvedené hranice nedosáhla.

více

Skvělý tip na dovolenou * Poradíme, kam se vydat! 7 tipů, kam do Řecka - 11.2. 2014

Skvělý tip na dovolenou * Poradíme, kam se vydat! 7 tipů, kam do Řecka Chcete si užít letní dovolenou na čistých plážích vyhřátého Středozemního moře, vychutnávat si vyhlášená řecká jídla, popíjet ledovou kávu frappé, ale váháte, které místo si v této zemi vybrat? Poradíme Vám!

více

Ochutnejte Kypr - 7.2. 2014

Ochutnejte Kypr Cestování v mimosezóně je vhodné obzvláště pro seniory – příjemné teploty, žádná velká vedra, nízké příplatky za jednolůžkové pokoje, nepřeplněné pláže a hotely. Relaxační prostředí u bazénu, žádné fronty u švédského stolu, minimum rodinek s hlučnými dětmi.

více

ŘECKO – ostrov Lefkada LÉTO 2014 - 6.2. 2014

ŘECKO – ostrov Lefkada LÉTO 2014 Lefkada - čtvrtý největší ostrov v Jónském moři známý svými bělostnými plážemi, malebnými zákoutími a tyrkysovou vodou. Mnoho podobných superlativ si Lefkada vysloužila u turistů. Někteří nadšenci, kteří navštěvují ostrov třeba již desátou sezonu, nikdy nenajdou na Lefkadě nudu.

více

SLEVA PRO SENIORY NA DOVOLENOU AŽ 33% - 23.1. 2014

SLEVA PRO SENIORY NA DOVOLENOU AŽ 33% Ještě jste se nerozhodli, kde letos strávíte letní dovolenou??? Přemýšleli jste o Turecku, zemi, která nabízí kombinaci Evropské a Asijské kultury, nádherné pláže, bohatou historii a světoznámou pohostinnost???. Už Vám bylo 60 let?? Tak právě pro Vás jsme připravili zvýhodněnou nabídku!!!!!

více

DEJTE SVÉMU TĚLU ODPOČINEK A RELAXACI, ZASLOUŽÍ SI TO - 20.1. 2014

DEJTE SVÉMU TĚLU ODPOČINEK A RELAXACI, ZASLOUŽÍ SI TO Slovinsko je překrásná země, která má toho opravdu hodně co nabídnout. Lidé ji však vždy využívali pouze jako tranzitní zemi, přes kterou přejížděli na cestě do Chorvatska. Až v posledních letech se Slovinsko začíná dostávat do popředí zájmu českých turistů.

více

Nabídka zájezdů pro seniory CHORVATSKO, SLOVENSKO - 8.1. 2014

Nabídka zájezdů pro seniory CHORVATSKO, SLOVENSKO Brzy bude léto a spousta lidí zvažuje, kam se vydat na dovolenou. Naše cestovní kancelář GATTOM TOUR se specializuje na zájezdy pro seniory. Kromě leteckých zájezdů na Sicílii, Mallorcu, Menorcu a Andalusii máme v nabídce také autobusové zájezdy do Chorvatska.

více

Kyjev - 16.10. 2013

Kyjev Kyjev je hlavní městem Ukrajiny a má okolo 2,7 miliónů obyvatel. Město leží na řece Dněpru, která je po Volze a Dunaji třetí největší evropskou řekou. V 9. – 12. století byl Kyjev metropolí nejstaršího státního útvaru východních Slovanů, Kyjevské Rusi.

více

Hevlín – Laa an der Thaya – Staatz - 26.8. 2013

Hevlín – Laa an der Thaya – Staatz Hevlín je typická jihomoravská vinařská obec, jejíž dominantou je barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Z Hevlína pojedeme do rakouského příhraničního městečka Laa an der Thaya, což v překladu značí Láva nad Dyjí. Je to jen kousek, pouhé 2 km.

více

Slavonice – Dobersberg - 21.8. 2013

Slavonice – Dobersberg Slavonice bývají nazývány renesanční perlou Evropy. Svého vrcholného rozkvětu totiž Slavonice dosáhly v 16. století, kdy došlo k přestavbě téměř všech gotických domů na obou náměstích do renesanční podoby.

více

Hollókö - 19.8. 2013

Hollókö Hollókö je vesnice v severním Maďarsku s takřka nezměněným historickým jádrem ze17. století. Hrad Hollókö na skále nad obcí vznikl ve 13. století v době tatarských nájezdů a začátkem 18. století byl pobořen.

více

Neziderské jezero - 12.8. 2013

Neziderské jezero Za antickými památkami nemusíte jezdit až do Itálie nebo Řecka, pěkné památky z období Římské říše najdete tak u našich sousedů v Rakousku. Jen asi 35 km východně od dnešní Vídně, jižně od Dunaje, stávalo římské město Carnuntum s vojenským táborem římských legionářů.

více

Javorník – Paczków – Otmuchów – Nysa - 9.8. 2013

Javorník – Paczków – Otmuchów – Nysa V severním výběžku českého Slezska, na úpatí Rychlebských hor, leží městečko Javorník. Zde na náměstí Svobody stojí empírové měšťanské domy, radnice s menší věží a rovněž barokní kostel Nejsvětější Trojice.

více

Mazurská jezerní plošina - 5.8. 2013

Mazurská jezerní plošina Mazurská jezerní plošina je půvabná přímořská krajina na severovýchodě Polska. Na své si zde přijdou turisté i vodáci a jsou zde taky vhodné trasy pro cykloturisty. Je zde více než tři tisíce jezer, navzájem propojených řekami a kanály. Jsou zde mírné pahorky, husté lesy, březové háje a málo turistů.

více

Speciální nabídka zájezdů pro seniory – akční ceny - 24.7. 2013

Speciální nabídka zájezdů pro seniory – akční ceny Přišlo léto a s ním čas dovolených. Někdy však není úplně snadné zorientovat se v široké nabídce cestovních kanceláří. Agentura Travelportal.cz přináší novinku ve vyhledávání zájezdů.

více

Elba – prázdninový ráj - 22.7. 2013

Elba – prázdninový ráj Elba – ostrov Napoleonova vyhnanství je ideálním místem pro dovolenou ve všech jejích podobách, ať už se jedná o plavání, potápění, turistiku, cykloturistiku, poznávání výtečné středomořské kuchyně a skvělých místních vín.

více

Rujána je největší německý ostrov - 17.7. 2013

Rujána je největší německý ostrov Rujána je největší německý ostrov, ležící v Baltském moři. Výchozím místem cesty na ostrov je město Stralsund, které si zachovalo středověký ráz hanzovního města, které je v seznamu UNESCO.

více

Mohuč je městem vynálezce knihtisku Johanese Gutenberga - 3.4. 2013

Mohuč je městem vynálezce knihtisku Johanese Gutenberga Mohuč, starobylé město, leží ve středním Německu, při soutoku řek Rýna a Mohanu. Město hrálo taky významnou roli v dějinách naši země. Někdy okolo roku 970 vzniklo v Praze biskupství, ale česká země ještě neměla úplnou církevní samostatnost.

více

Gdaňsk - 18.3. 2013

Gdaňsk Gdaňsk býval ve středověku nejdůležitějším obchodním přístavem u Baltského moře. Byl významným hanzovním městem a jeho bohatství plynulo zejména z obchodu s obilím, vyváženým do celé západní Evropy.

více

Malbork – Elblag – Tolkmicko – Frombork - 13.3. 2013

Malbork – Elblag – Tolkmicko – Frombork Vydejte se na polské pobřeží Baltského moře, do kraje nevšedních přírodních krás a kulturních a historických památek. Naše putování začne na hradě Malborku. Hrad Malbork ležící na řece Nogat, byl v letech 1309 – 1466 hlavním sídlem Řádu německých rytířů.

více

stránky:  1 | 2
TOPlist