Cestujeme Evropa

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Tokajské víno - 9.5. 2016

Tokajské víno O Tokajském vínu se tvrdí, že je „králem vín a vínem králů.“ Toto víno nesmí chybět na stolech mnoha evropských panovníků. Ruský car Petr Veliký dokonce v Tokaji vlastnil několik vinic, které mu hlídali kozáci.

více

Bratislava, stručná historie - 29.3. 2016

Bratislava, toto překrásné město ležící na řece Dunaji, je hlavním městem Slovenské republiky. Na významné křižovatce starých obchodních cest, a to podunajské a staré jantarové, stálo u frekventovaného přechodu přes Dunaj již v 1. století př. n. l. významné keltské středisko.

více

Bratislava – Staré Město - 9.2. 2016

Bratislavské Staré Město leží pod Bratislavským hradem. Je zde množství vynikajících historických a kulturních památek a řada muzeí a galerií, ve kterých jsou umístěna překrásná umělecká a kulturní díla, a to nejenom slovenského, ale taky evropského a světového významu.

více

Krakov je starobylé město polských králů - 26.1. 2015

Krakov leží na horním toku řeky Visly v jižním Polsku a až do 16. století byla taky hlavním městem Polska. Po dvě staletí byl Krakov korunovačním a sídelním městem polských králů.

více

Trenčianské Teplice - 5.9. 2014

Trenčianské Teplice, toto světoznámé slovenské lázeňské město, leží na úpatí Strážovských vrchů v údolí řeky Tepličky. Tyto lázně při sádrovo – sirných pramenech jsou doloženy již v roce 1379 a koncem 16. století jsou připomínány jako nejvýznamnější lázně v Uhersku.

více

Znojmo – Šatov – Retz - 13.6. 2014

Město Znojmo je známé svými historickými památkami a pěstováním vína. Každoročně v měsíci září se zde se zde koná Znojemské vinobraní. Můžete zde ochutnat nejenom lahodná moravská vína, ale na vlastní oči spatříte taky málo vídané atrakce.

více

Levice a termální koupaliště Margita – Ilona - 12.6. 2014

Levice, toto pěkné slovenské město je centrem úrodného kraje na dolním Pohroní. Město leží v nížině řeky Hronu a na úpatí Štiavnických vrchů. Nejvýznamnější památkou města je Levický hrad z 13. století.

více

Spišská Sobota – Kežmarok – Strážky – Spišská Belá - 8.6. 2014

Ze Spišské Soboty pojedete do Kežmaroku. Kežmarok, starobylé spišské město v blízkosti Vysokých Tater, bylo založeno ve 13. století. Chloubou města je dřevěný artikulární kostel z počátku 18. století ve Hviezdoslavově ulici, který byl postavený ve stylu lidového baroka.

více

Gouda, starobylé město, které proslavil lahodný sýr - 4.6. 2014

Gouda, tato vynikající pochoutka patří mezi nejznámější a nejlepší sýry na světě. Sýr dostal název podle starobylého nizozemského města, ležícího východně od Rotterdamu.

více

Salcburk je město Mozarta - 30.5. 2014

Salcburk, čtvrté největší rakouské město, leží v západním Rakousku na řece Salzbachu. Nad městem se tyčí Mnišská hora, na které stojí pevnost Hohensalzburk, jeden s největších zachovalých středověkých hradů v Evropě. Na hrad se z města dostanete pozemní lanovou dráhou.

více

Cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS nabízí velmi oblíbené Dotované pobyty pro klienty starší 55let. - 14.2. 2014

Cestovní kancelář KOVOTOUR PLUS nabízí velmi oblíbené Dotované pobyty pro klienty starší 55let. Dotovaný pobyt 55+ je zvýhodněná cenová nabídka pro klienty ve věkové kategorii 55 let a více, přičemž je možno nabídku využít i v případě, že druhá spolucestující osoba uvedené hranice nedosáhla.

více

Skvělý tip na dovolenou * Poradíme, kam se vydat! 7 tipů, kam do Řecka - 11.2. 2014

Skvělý tip na dovolenou * Poradíme, kam se vydat! 7 tipů, kam do Řecka Chcete si užít letní dovolenou na čistých plážích vyhřátého Středozemního moře, vychutnávat si vyhlášená řecká jídla, popíjet ledovou kávu frappé, ale váháte, které místo si v této zemi vybrat? Poradíme Vám!

více

Ochutnejte Kypr - 7.2. 2014

Ochutnejte Kypr Cestování v mimosezóně je vhodné obzvláště pro seniory – příjemné teploty, žádná velká vedra, nízké příplatky za jednolůžkové pokoje, nepřeplněné pláže a hotely. Relaxační prostředí u bazénu, žádné fronty u švédského stolu, minimum rodinek s hlučnými dětmi.

více

ŘECKO – ostrov Lefkada LÉTO 2014 - 6.2. 2014

ŘECKO – ostrov Lefkada LÉTO 2014 Lefkada - čtvrtý největší ostrov v Jónském moři známý svými bělostnými plážemi, malebnými zákoutími a tyrkysovou vodou. Mnoho podobných superlativ si Lefkada vysloužila u turistů. Někteří nadšenci, kteří navštěvují ostrov třeba již desátou sezonu, nikdy nenajdou na Lefkadě nudu.

více

SLEVA PRO SENIORY NA DOVOLENOU AŽ 33% - 23.1. 2014

SLEVA PRO SENIORY NA DOVOLENOU AŽ 33% Ještě jste se nerozhodli, kde letos strávíte letní dovolenou??? Přemýšleli jste o Turecku, zemi, která nabízí kombinaci Evropské a Asijské kultury, nádherné pláže, bohatou historii a světoznámou pohostinnost???. Už Vám bylo 60 let?? Tak právě pro Vás jsme připravili zvýhodněnou nabídku!!!!!

více

DEJTE SVÉMU TĚLU ODPOČINEK A RELAXACI, ZASLOUŽÍ SI TO - 20.1. 2014

DEJTE SVÉMU TĚLU ODPOČINEK A RELAXACI, ZASLOUŽÍ SI TO Slovinsko je překrásná země, která má toho opravdu hodně co nabídnout. Lidé ji však vždy využívali pouze jako tranzitní zemi, přes kterou přejížděli na cestě do Chorvatska. Až v posledních letech se Slovinsko začíná dostávat do popředí zájmu českých turistů.

více

Nabídka zájezdů pro seniory CHORVATSKO, SLOVENSKO - 8.1. 2014

Nabídka zájezdů pro seniory CHORVATSKO, SLOVENSKO Brzy bude léto a spousta lidí zvažuje, kam se vydat na dovolenou. Naše cestovní kancelář GATTOM TOUR se specializuje na zájezdy pro seniory. Kromě leteckých zájezdů na Sicílii, Mallorcu, Menorcu a Andalusii máme v nabídce také autobusové zájezdy do Chorvatska.

více

Piešťany - 7.11. 2013

Piešťany, světoznámé lázeňské město, leží na řece Váhu. Osada při termálních pramenech je doložena již v roce 1113. Termální teplé síranové prameny se staly známými od 16. století, ale k největšímu rozmachu města dochází v 19. a 20. století.

více

Kyjev - 16.10. 2013

Kyjev je hlavní městem Ukrajiny a má okolo 2,7 miliónů obyvatel. Město leží na řece Dněpru, která je po Volze a Dunaji třetí největší evropskou řekou. V 9. – 12. století byl Kyjev metropolí nejstaršího státního útvaru východních Slovanů, Kyjevské Rusi.

více

Poprad – Spišská Sobota - 23.9. 2013

Slovenské Vysoké Tatry jsou velmi oblíbeným místem českých turistů. Od jara do podzimu si vyznavači pěší turistiky mohou vybírat z početné nabídky značených tras různé délky a obtížnosti, a to od pohodových vycházek ve známých letoviskách, přes náročnější túry dolinami, až po výšlapy na štíty.

více

Hrad Modrý Kameň - 6.9. 2013

Hrad Modrý Kameň byl postaven koncem 13. století na okraji Krupinské planiny. Byl do strážní hrad, který střežil starou obchodní cestu z Budína do Zvolena. V roce 1575 hrad dobyli Turci a usadili se zde až do roku 1593. Při svém ústupu pak hrad vyhodili do vzduchu.

více

Hrad Červený Kameň - 30.8. 2013

Hrad Červený Kameň, stojí v Malých Karpatech. Byl to původně královský hrad z poloviny 13. století, který střežil západní hranici uherského království. V polovině 16. století byl hrad přestavěn na mohutnou renesanční pevnost.

více

Hevlín – Laa an der Thaya – Staatz - 26.8. 2013

Hevlín je typická jihomoravská vinařská obec, jejíž dominantou je barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Z Hevlína pojedeme do rakouského příhraničního městečka Laa an der Thaya, což v překladu značí Láva nad Dyjí. Je to jen kousek, pouhé 2 km.

více

Skalní obydlí v Brhlovcích a termální koupaliště Santovka - 22.8. 2013

Brhlovce, malá slovenská obec na úpatí Štiavnických vrchů, se nachází jihovýchodně od města Levice. V obci, na jižním svahu brhlovské Šurdy a Dolinky, byla do sopečného tufu vytesána skalní obydlí. Zdejší sopečný tuf zruční kameníci využili k hloubení jeskynních obydlí, ale taky k výstavbě domů.

více

Slavonice – Dobersberg - 21.8. 2013

Slavonice bývají nazývány renesanční perlou Evropy. Svého vrcholného rozkvětu totiž Slavonice dosáhly v 16. století, kdy došlo k přestavbě téměř všech gotických domů na obou náměstích do renesanční podoby.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4
TOPlist