Zámek Kravaře

18.březen 2015

Slezské městečko Kravaře leží jen 9 km východně od Opavy. V městě stojí působivý novogotický kostel sv. Bartolomějekonce 19. století, postavený ve stylu slezské cihlové gotiky. Věž kostela je však renesanční, pocházídruhé poloviny 16. století. Chloubou městečka je krásný barokní zámek.

 

Dříve zde stávala renesanční tvrz, která v 17. století patřila jednomunejvýznamnějších evropských alchymistů Michaeli Sendivoji ze Skorska. Michael Sendivoj se narodilrodině zchudlého polského šlechtice a studoval na krakovské universitě, kde se seznámilalchymií. Jako alchymista pak působil několik let na dvoře císaře Rudolfa II. a pak byl ve službách VilémaRožmberka. O alchymii napsal pět knih a jako uznávaný alchymista nabyl značného jmění, třebaže zlato vyrobit nedokázal. V roce 1630 si zakoupil kravařské panství za 18 tisíc stříbrných tolarů a to už byly velmi slušné peníze.

 

Barokní zámek Kravaře

Počátkem 18. století byl na místě staré tvrze postaven honosný barokní zámek, v této době však kravařské panství bylo již v držení šlechtického rodu Eichendorffů.  V současné době je na zámku umístěna expozice seznamující návštěvníky se šlechtickým rodem Einchendorffů a se životem venkovského lidu. Na zámku je taky pěkná barokní kaple zasvěcena Michaelovi Archandělovi. Za kaplí roste nádherný exemplář ořešáku černého. K tomuto starému stromu se váže pověst, že právě pod ním plakala císařovna Marie Terezie, když v roce 1742 prohrála válku o Slezsko s pruským králem Bedřichem Velikým.

 

Zámecký park s golfovým hřištěm

V areálu zámeckého parku se nachází golfové hřiště s devíti jamkami. Hřiště je začleněno mezi vegetaci vzrostlých dřevin, zámecké záhony a vodní plochy tvořené jezírky.

 

V městečku Kravařích se nachází velký sportovní komplex Buly arény

V městečku se nachází taky velký sportovní komplex Buly arény. Zde kromě ledové plochy najdete tenisovou halu, fotbalové hřiště, dětské hřiště s řadou atrakcí, fitness, nebo bowling. V areálu je rovněž aquapark s několika bazény a řadou vodních atrakcí. Je zde taky parkoviště.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist