Nejenom z Valašska

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Znojemská rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny je naši nejstarší obrazárnou - 22.3. 2012

Ve Znojmě na znojemském hradě stojí románská rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny, která byla postavena v první polovině 11. století. Rotunda je nejstarší obrazárnou na našem území. Je totiž vyzdobena cennými románskými freskami, které lze datovat již k roku 1134.

více

Pražská Krannerova kašna - 21.3. 2012

V Praze na Starém Městě na Smetanově nábřeží se nachází malý parčík. Dominantou tohoto parčíkuje 29 m vysoká novogotická věž. Je to Krannerova kašna.

více

Baťův kanál VI: Sudoměřice – Rohatec – Hodonín – Holíč – Hodonín - 1.3. 2012

Ze Sudoměřic doplujete do slovenského přístavu Skalica, ve kterém stojí zajímavá dřevěná stavba s vyhlídkovou věží. Najdete zde také půjčovnu lodí, očerstvení, sprchu, wc a dětské hřiště. Město Skalica jste si již prohlédli.

více

Baťův kanál V. Strážnice – Petrov – Sudoměřice – Skalica – Sudoměřice - 22.2. 2012

Ze Strážnice doplujete do dalšího přístavu v Petrově. Přístav je vybaven půjčovnou lodí, občerstvením a wc. Petrov je typickou slováckou vinařskou obcí s areálem vinných sklepů Petrov – Plže. Tyto vinné sklepy dostaly své jméno podle množství hlemýžďů vyskytujících se v této oblasti.

více

Baťův kanál IV. Veselí nad Moravou – Vnorovy – Strážnice - 15.2. 2012

Z Veselí nad Moravou zanedlouho doplujete do přístavu v obci Vnorovy. V přístavu je půjčovna lodí, občerstvení, umývárna, sprcha, wc a taky je zde možnost stanování a konání táboráků. V obci se nachází technická zajímavost, křižuje se zde řeka Morava s Baťovým kanálem. Dominantou pěkné slovácké obce je novobarokní kostel sv. Alžběty Durynské.

více

Baťův kanál III.: Uherské Hradiště – Kostelany nad Moravou – Uherský Ostroh – Veselí nad Moravou - 7.2. 2012

Na Baťově kanále, za Uherským Hradištěm, je další přístaviště v Kostelanech nad Moravou. Tato pěkně upravená slovácká obec leží v úrodné nivě řeky Moravy. V těsném sousedství obce se nacházejí slepá ramena řeky Moravy, přičemž jedno z nich zvané „Tůně“, bylo vyhlášeno přírodní památkou.

více

Baťův kanál II. Uherské Hradiště – Staré Město – Modrá – Velehrad – Uherské Hradiště - 31.1. 2012

V městě Uherském Hradišti můžete zakotvit plavidlo v přístavišti, nebo v nedalekém přístavu ve Starém Městě.

více

Baťův kanál I. Otrokovice – Napajedla – Spytihněv – Babice – Uherské hradiště - 27.1. 2012

Slovácko, to je kraj slunce a dobrého vína, kraj kulturních a historických památek. Slovácko se taky pyšní turistickou atrakcí, kterou nikde jinde v naší zemi nenajdete. Je to Baťův kanál.

více

Hořovice - 27.9. 2011

Hořovice, pěkné městečko na úpatí Brd, leží zhruba 50 km jihozápadně od Prahy. Na Palackého náměstí stojí novorenesanční radnice a barokní kostel Nejsvětější Trojice. Najdete zde taky sloup Panny Marie se sochami sv. Šebestiána a sv. Floriána. Z Palackého náměstí se Pražskou ulicí dostanete k baroknímu zámku.

více

Valečov - 31.8. 2011

Jen několik kilometrů jižně od skalního hradu Drábských světniček stojí další zajímavý skalní hrad Valečov. Hrad byl přestavěn z původní dřevěné tvrze ve druhé polovině 14. století a stal se dobře opevněným palácovým komplexem.

více

Drábské světničky - 30.8. 2011

Na západním okraji Českého ráje, nedaleko městečka Mnichova Hradiště, stojí dva zajímavé skalní hrady, Drábské světničky a Valečov. Nejdříve si něco povíme o Drábských světničkách, o Valečově si povíme zase příště.

více

Benešov nad Ploučnicí - 17.8. 2011

Benešov nad Ploučnicí je malebné městečko, ležící v Českém středohoří, asi 8 km jihovýchodně od Děčína. Na Mírovém náměstí stojí hned dva zámky, Horní a Dolní. Oba zámky byly postaveny v 16. století ve stylu pozdní gotiky a u nás málo vídané saské renesance. Zámky bývají nazývané „Perlou saské renesance.“

více

Lipno nad Vltavou a Frymburk - 3.8. 2011

Lipenské přehradní jezero na řece Vltavě, o rozloze 4650 ha, je největší vodní plochou v naší zemi. Bývá také nazýváno „ Šumavským mořem“, neboť vodní hladina se v zákrutech zakusuje do zalesněných svahů a vlny narážejí na břeh, obdobně jako na mořském pobřeží.

více

Nový hrad u Kunratic - 21.7. 2011

Český král Václav IV nedostal do vínku státnickou moudrost svého otce císaře Karla IV a spíše než o vladařské povinnosti se zajímal o dobré jídlo a pití. Jeho panování však nebylo vůbec jednoduché, zejména v posledních letech jeho vlády, v době rodícího se husitského revolučního hnutí.

více

Sloup - 21.6. 2011

Jen několik kilometrů jihovýchodně od městečka Nového Boru stojí skalní hrad Sloup, který je skvělou ukázkou toho, jak naší předkové dokázali využít přírodního terénu k vybudování pevnosti. Hrad stojí na osamoceném pískovcovém suku, který dosahuje výšky 35 m.

více

Hrad Roštejn - 11.5. 2011

Hrad Roštejn, ukrytý uprostřed rozlehlých lesů, najdete 10 km severně od pohádkového města Telče. Hrad vybudovali v první polovině 14. století pánové z Hradce, kteří jej podle svého erbovního znamení růže, německy nazvali Rosenstein. Z tohoto slova pak vznikl český název hradu Roštejn.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4
TOPlist