Nejenom z Valašska

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Barokní Vrtbovská zahrada - 3.7. 2012

Když procházíte Karmelitskou ulicí na Malé Straně kolem domu č. 25 s nenápadnou fasádou a nejste znalí věci, vůbec netušíte, že za průchodem tohoto domu se nachází nejkrásnější barokní terasovitá zahrada v Praze.

více

Hrad Krakovec - 29.6. 2012

Hrad Krakovec, nedaleko Rakovníka, nechal postavit v letech 1381 – 1383 Jíra z Roztok, oblíbený dvořan českého krále Václava IV. Krakovec byl velkolepou stavbou s obytným komfortem srovnatelným s hrady královskými.

více

Budyně nad Ohří - 28.6. 2012

Původně dřevěný královský hrad nechal počátkem 13. století přestavět český král Přemysl Otakar I. na gotický vodní kamenný hrad. V roce 1336 získal hrad do svého vlastnictví šlechtický rod Zajíců z Házmburka a za jejich vlády došlo k rozkvětu Budyně i celého panství.

více

Dačice – město, ve kterém se zrodila kostka cukru - 19.6. 2012

Dačice jsou velmi zajímavé město, ležící na řece Moravské Dyji v Jihočeském kraji. Vždyť právě zde se zrodila kostka cukru. V 19. století se cukr ještě dodával do obchodů ve tvaru homolí, což bylo pro zákazníky málo praktické.

více

Zámek Kunín - 18.6. 2012

V malebné krajině Poodří stojí jeden z nejkrásnějších barokních zámků na Moravě. Je to zámek Kunín, který byl postaven v první polovině 18. století. Na přelomu 18. a 19. století zámek obývala hraběnka Marie Walburga z Walburg – Zeilu.

více

Ostrava – Z Černé louky na Slezskoostravský hrad - 11.6. 2012

Ostrava již dávno není jen tím černým, průmyslovým městem, kterým dříve bývala. Je zde spousta zeleně a taky celá řada turisticky atraktivních cílů. Jen namátkou zde uvedu zoologickou zahradu a nedaleký Důl Michal ve Slezské Ostravě, Dolní oblast Vítkovic, kterou tvoří Důl Hlubina.

více

Hrad Křivoklát byl loveckým hradem českých králů - 8.6. 2012

Hrad Křivoklát stojí uprostřed Chráněné krajinné oblasti Křivoklátska, která je zapsána mezi biosférické rezervace UNESCO. Původní přemyslovské hradiště u Rakovnického potoka bylo na počátku 12. století přestavěno a nově opevněno.

více

Záhada Kounovských řad - 7.6. 2012

Každý kdo miluje magická a tajemná místa, by měl navštívit Kounovské řady na Lounsku, které se nacházejí v katastru obce Domoušice. Nejlépe se k nim dostanete, když zaparkujete u železniční stanice Mutějovice a odtud pokračujete pěšky po žluté turistické značce, která vás dovede až ke Kounovským řadám.

více

Hrad Kost - 4.6. 2012

Hrad Kost stojí na pískovcové skále asi 3 km severozápadně od městečka Sobotky. Hrad byl postaven v první polovině 14. století a jeho dominantou je Bíla věž. Ta byla postavena na půdorysu nepravidelného čtyřúhelníku a z jednoho místa pod hradem tak vidíme současně všechny čtyři rohy věže.

více

Pálavou ke dvěma hradům - 29.5. 2012

Pálava, jak se zkráceně označují Pavlovské vrchy s nejvyšší horou Děvínem (554 m. n. m.), tvoří dominantu jižní Moravy. Je daleka viditelná a táhne se v délce přibližně 20 km od Dolních Věstonic přes Mikulov až na území Rakouska.

více

Český Šternberk - 28.5. 2012

Hrad Český Šternberk je výraznou krajinnou dominantou celého Posázaví. Je to jeden z našich nejznámějších a nejzachovalejších hradů, který se pyšně vypíná na skále nad řekou Sázavou.

více

Býčí skála – záhada knížecí družiny z doby halštatské - 25.5. 2012

Býčí skála, jeskyně v Moravském krasu v katastru obce Habrůvky, nad údolíčkem s křtinským potokem, je jednou z našich nejvýznamnějších archeologických lokalit.

více

Krásný Dvůr - 24.5. 2012

Zámek Krásný Dvůr najdete v severovýchodních Čechách přibližně 2km severně od městečka Podbořan. Barokní zámek byl přestavěn ze středověké tvrze.

více

Nebílovy- květinový zámek - 23.5. 2012

V malé obci Nebílovy, na jižním Plzeňsku, stojí v Čechách ojedinělý barokní zámecký komplex. Barokní zámek Nebílovy byl postaven počátkem 18. století. Tvoří jej dva proti sobě situované zámky, které bývaly po stranách spojeny arkádovými galeriemi.

více

Skanzen v Třebízi - 18.5. 2012

Třebíz je malá obec ležící přibližně osm kilometrů západně od města Slaného. V obci je řada historických venkovských stavení, a proto byla Třebíz prohlášena za vesnickou památkovou rezervací. Architektonicky cenné venkovské stavby tvoří základ Skanzenu – Národopisného muzea v Třebízi.

více

Šumavská jezera - 8.5. 2012

Šumava je jediným pohořím v naši zemi, ve kterém se nacházejí ledovcové jezera. V šumavském hvozdu najdeme celkem osm jezer.

více

Podmokly nad Berounkou, místo nálezu zlatého pokladu - 3.5. 2012

Na první pohled se Podmokly nad Berounkou, tato nevelká obec na Rakovnicku ležící přibližně 10 km severozápadně od Zbirohu, nejeví jako nějaký významný turistický cíl, vždyť mnoha turistickým průvodcům nestojí ani za zmínku. Podmokly nad Berounkou však rozhodně stojí za vaši návštěvu.

více

Skanzen v Přerově nad Labem - 27.4. 2012

První muzeum pod širým nebem, které bylo pojmenované skanzen, vzniklo v roce 1891 ve švédském Stockholmu. V roce 1895 se v Praze konala Národopisná výstava českoslovanská, na které byla vystavena taky „česká chalupa.“

více

Hrad Choustník a zámek Brandlín - 23.4. 2012

Hrad Choustník má dvojí hradní jádro. Hrad Choustnik,který najdete nedaleko města Tábora, patří k našim velmi zajímavým hradům. Hrad stojící na zalesněném kopci Choustník 680 m. n. m. je totiž u nás zcela ojedinělý dvojhrad.

více

Hrad Házmburk - 16.4. 2012

Hrad Házmburk bývá nazýván králem Českého středohoří. Hrad Házmburk stojí na čedičovém kopci, nedaleko Litoměřic. Hrad bývá nazýván králem Českého středohoří.

více

Jiřetín pod Jedlovou - 13.4. 2012

Jiřetín pod jedlovou je malebné hornické městečko v západní části Lužických Hor. V městečku si přijdou na své milovníci historie, hornictví, řemesel, pohádek a taky turisté. Na svažitém náměstí, plném zeleně, stojí původně renesanční, později novogoticky stavebně upravený, kostel Nejsvětější Trojice.

více

Klášterec nad Ohří - 4.4. 2012

Klášterec nad Ohří je půvabné město ležící mezi Krušnými a Doupovskými horami. Je jako stvořené k rodinnému výletu. Můžete zde obdivovat památky, na zdejším zámku je expozice nádherného porcelánu, jakož i expozice určená pro děti. Jsou zde i malé lázně.

více

Říp – bájná hora praotce Čecha - 3.4. 2012

Říp, hora nedaleko Roudnice nad Labem je památným místem pro každého Čecha. Ze školních lavic si dobře pamatujeme pověst o praotci Čechovi, který sem dovedl svůj lid po dlouhém putování z Charvátské země. Právě z hory Řípu spatřil půvabnou krajinu „mlékem a strdím oplývající“ a rozhodl se zde se svým lidem usadit a nalézt tak novou domovinu.

více

Michalovice byly hradem udatného rytíře Jana z Michalovic - 29.3. 2012

Na pískovcové skále nad řekou Jizerou, nedaleko Mladé Boleslavi, stojí majestátní zřícenina hradu Michalovice. Hrad byl postaven ve druhé polovině 13. století a koncem tohoto století byl hrad v držení rytíře bez bázně a hany Jana z Michalovic.

více

Kamenický Šenov a Panská skála - 28.3. 2012

Městečko Kamenický Šenov najdete v malebné krajině na rozhraní oblastí Českého Středohoří a Lužických hor. Kamenický Šenov je známý svou slavnou sklářskou tradicí, která sahá až do 17. století. Světovou proslulost pak získal výrobou křišťálových lustrů.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4
TOPlist