Loket nad Ohří má seniorům, co nabídnout

13.duben 2017

S tím rozhodně souhlasíme. Protože pokud hledáte krásné klidné místo s památkami nadosah, bez hluku aut a bez davů lidí proudících ulicemi, tak jste v Lokti správně.

Hrad Loket rozhodně navštivte, protože tato dominanta města by neměla být opominuta. A prohlídka hradu není nic náročného. A pokud by vás prohlídka hradu přeci jenom zmohla, neznám lepší odpočinek, než v třeba v Galerii Cafe. Tato kavárna ale není jen tak ledajaká kavárna. Nejen, že zde můžete ochutnat výborné loketské perníčky anebo domácí koláče s hrnkem voňavé kávy. Ale Galerie Cafe se nejmenuje Galerie jen tak. V kavárně se konají různé výstavy a akce. Až dorazíte do Lokte, zajděte se zeptat do informačního centra, ať jste v obraze.

penzionu Ulrika najdete krámek s kvalitním českým porcelánem. Anebo statek Bernard, vzdálený jen pár kilometrů od města, nabízí nevšední zážitek. Co byste řekli na to, kdybyste si mohli sami na vlastní kůži zkusit nějaké tradiční české řemeslo? Třeba keramiku nebo odlévání svíček? Návštěva statku vás na pár hodin rozhodně zaměstná. Něco nového si vyzkoušíte a dokonce tím můžete posléze i někoho obdarovat.

V Lokti se často něco děje, a pokud chystáte svůj výlet na podzim, spojte prohlídku hradu s ochutnávkou vín. Další sportovní, kulturní a společenské akce naleznete v článku akce v Lokti. Překvapí vás, že jich je několik desítek za rok. Přes hlavní sezonu můžete zažít několik akcí v jednom týdnu.

Jste-li lázeňští karlovarští rekreanti, tak si jsem téměř jistá, že vám výlet do Lokte, procházka malebným městečkem, odpočinek u řeky Ohře anebo návštěva hradu Loket a jeho hradeb jedině prospěje!

Ve městě najdete spoustu laviček, které přímo vábí k posezení, odpočinku a nasávání zdejší poklidné atmosféry.

Ať už hledáte aktivní anebo pasivní dovolenou, Loket nad Ohří vás nezklame!

Návštěvu Lokte doporučujeme absolvovat na více dnů, abyste vše stihli. Proto také dáváme tip na pěkné ubytování v Lokti se snídaní zdarma za výhodnou cenu.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist