Hořovice

27.září 2011

Hořovice, pěkné městečko na úpatí Brd, leží zhruba 50 km jihozápadně od Prahy. Na Palackého náměstí stojí novorenesanční radnice a barokní kostel Nejsvětější Trojice. Najdete zde taky sloup Panny Marie se sochami sv. Šebestiána a sv. Floriána. Z Palackého náměstí se Pražskou ulicí dostanetebaroknímu zámku.

Na zámku jsou tři prohlídkové trasy s názvy Reprezentační prostory, Soukromé apartmá a Hry a hračky malých aristokratů. První dvě trasy jsou „klasicky zámecké“ a zahrnují historické interiéry s barokní a empírovou výzdobou, vybavené dobovým mobiliářem. Prohlédnout si zde můžete například hlavní sál, jídelnu, knihovnu, lovecký salon, a zlatý salonek. Třetí trasa je vlastně trasa „stvořená pro děti.“ Jsou zde k vidění hry a hračky malých aristokratů, hračky, se kterými si hrály šlechtické děti v průběhu třech století, včetně sto let starého funkčního modelu železnice.

Na zámku jsou umístěny taky tři stálé výstavy, a to Galerie umělecké litiny, Výstava hracích strojkůa Tajemné bytosti brdských lesů. Děti budou chtít zajisté navštívit výstavu Tajemné bytosti brdských lesů, která se nachází ve sklepení zámku. Dozvíte se zde o záhadě hory Plešivec, uvidíte víly, skřítky, bludičky, čaroděje a čerty.

Zámek je obklopen pěkným zámeckým parkem. V parku jsou cenné dřeviny, lipová alej a barokní sochy M. B. Brauna. Na severní straně je park zakončen unikátní sluneční bránou. V Klostermannově ulici, na severním okraji městečka, stojí plavecký areál. V areálu najdete nově zrekonstruovaný krytý bazén s plaveckým bazénem, soláriem a restaurací. Nachází se zde taky pěkný venkovní akvapark. Tento akvapark sestává ze čtyř bazénů. Návštěvníci mají dispozici plavecký bazén, bazének pro děti s umělou skálou, další bazén s ostrůvkem a vodním hřibem a bazén s dalšími vodními atrakcemi, s tobogánem, masážními lůžky a chrliči vody. V akvaparku je taky restaurace a poblíže akvaparku se nachází parkoviště.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist