Cestujeme Česko

Trápí Vás artróza kloubů? Chcete si snížit hladinu cukru v krvi?

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

 

CLUB CANADA


 

ELEKTROKOLA

Praha – Hradčany - 4.3. 2015

Praha – Hradčany V Praze Hradčanech najdeme Šternbernský palác, Schwarzenberský palác, Arcibiskupský palác, Loretu i Strahovský klášter a další krásné pamětihodnosti. Vydejme se společně po jejích stopách.

více

Mikulčice-památky Velkomoravské říše - 13.2. 2015

Mikulčice-památky Velkomoravské říše Jen několik kilometrů jižně od Hodonína se nachází obec Mikulčice. Nedaleko od Mikulčic, na pravém břehu řeky Moravy, v místě zvaném na Valách stálo mocné velkomoravské hradiště. Bylo vybudováno na přelomu 8. a 9. století na místě původního slovanského hradiště.

více

Elektrokolo - cyklistika kdykoliv a pro kohokoliv - 6.2. 2015

Elektrokolo - cyklistika kdykoliv a pro kohokoliv Milujete přírodu a svět ze sedla kola? Není třeba s věkem postupně slevovat ze svých tradičních dlouhých cest nebo dokonce odložit kolo úplně. Elektrokola zde nabízí elegantní řešení.

více

Langweilův model Prahy - 16.1. 2015

Langweilův model Prahy V Praze 8 na Poříčí 52/1554, v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy, nedaleko známého autobusového nádraží Florenc, je umístěn Langweilův model Prahy. Plastický model Prahy patří k našim nejvýznamnějším a nejkrásnějším muzejním exponátům.

více

Zámecké divadlo v Litomyšli - 14.1. 2015

Zámecké divadlo v Litomyšli Pokud je Litomyšl jedním z nejstarších historických měst, jeho centrem je bezpochyby renesanční zámek. Srdcem zámecké stavby je pak klasicistní rodinné divadlo. Díky kompletně zachovanému interiéru, jevištní mašinérii a dekoracím je litomyšlské zámecké divadlo památkou evropského významu.

více

Brno – hrad Špilberk, dřívější pevnost, dnes centrum kultury - 19.11. 2014

Brno – hrad Špilberk, dřívější pevnost, dnes centrum kultury Hrad Špilberk, na návrší západně od historického městského jádra, začal budovat již ve 13. století český král Přemysl Otakar II. jako sídlo moravských markrabat. Roku 1645 odolal hrad spolu městem Brnem čtyřměsíčnímu obléhání švédských vojsk.

více

Na Soláni se daří umění - 7.11. 2014

Na Soláni se daří umění Ve Vsetínských vrších najdete horu Soláň 861 m.n.m. Je velmi dobře přístupná, neboť se nachází u silnice z Rožnova p/R do Velkých Karlovic. Pojedete-li z Rožnova p/R můžete se nejdříve zastavit v horské obci Hutisku – Solanci.

více

Na zámek Dobříš se návštěvníci mohou vydat i v zimě. Otevřeno je tu každý den - 29.10. 2014

Na zámek Dobříš se návštěvníci mohou vydat i v zimě. Otevřeno je tu každý den Plánovali jste v lednu vyjet na hory, radovat se ze zimních radovánek, a zatím nemůžete uskutečnit ani jedno, neboť počasí odpovídá spíše tomu jarnímu? Nevadí. Také výlety můžete totiž realizovat v jarním či podzimním stylu. Nabízí se například návštěva zámku Dobříš, který je turistům otevřen denně.

více

ZÁMEK HRÁDEK U NECHANIC Perla novogotické architektury - 10.10. 2014

ZÁMEK HRÁDEK U NECHANIC Perla novogotické architektury Zámek Hrádek u Nechanic byl postaven ve stylu tudorské gotiky jako reprezentační letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 – 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu.

více

STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK BEČOV MODEL RELIKVIÁŘE NA CESTÁCH - 1.10. 2014

STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK BEČOV MODEL RELIKVIÁŘE NA CESTÁCH Státní hrad a zámek Bečov jistě zaujme nejednoho turistu svou rozlehlostí. V areálu se nachází kromě barokního zámku, také rozsáhlý soubor klasicistně upravených budov označovaný jako Pluhovské domy a zejména gotický hrad z poč. 14. století, který se skládá ze tří propojených objektů.

více

ZÁMEK NELAHOZEVES - 24.9. 2014

ZÁMEK NELAHOZEVES Nestihli jste navštívit zámek Nelahozeves v hlavní sezóně? Využijte možnosti vychutnat si atmosféru zámeckého prostředí v zimě! Zámek Nelahozeves je pro Vás otevřen každou neděli.

více

Táborský poklad - 19.9. 2014

Táborský poklad Přáli jste si někdy objevit skutečný poklad? S příběhem toho táborského se můžete seznámit v expozici na nádvoří hradu Kotnov. V prostoru bývalé sladovny se před vámi odkryje přes 500 let staré tajemství spojené s měšťanským domem a jeho obyvateli.

více

Vlastivědné muzeum v Šumperku a jeho zařízení - 17.9. 2014

Vlastivědné muzeum  v Šumperku a jeho zařízení Vlastivědné muzeum v Šumperku spravuje muzea v Šumperku, v Zábřehu a Mohelnici, Památník Adolfa Kašpara v Lošticích a Lovecko-lesnické muzeum na zámku v Úsově .

více

Pozvání do Sázavského kláštera za svatým Prokopem - 12.9. 2014

Pozvání do Sázavského kláštera za svatým Prokopem Je mnoho míst v Čechách i za hranicemi naší země, která ač spjata s hlubokou minulostí k nám promlouvají dodnes. Obdivujeme jejich přírodní krásy, umělecko-historické skvosty, připomínáme si významné osobnosti, které zde působily a necháváme na sebe působit jejich fluidum.

více

Zámek Potštejn - 4.9. 2014

Zámek Potštejn Zámek Potštejn je malebný barokní zámek ve východních Čechách postavený hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré v letech 1749-1755. Idylická krajina podhůří Orlických hor se chlubí četnými kulturními památkami.

více

Jihomoravské muzeum ve Znojmě - 26.8. 2014

Jihomoravské muzeum ve Znojmě Jihomoravské muzeum ve Znojmě spravuje několik velmi zajímavých objektů - minoritský klášter, znojemský hrad, rotunda svaté Kateřiny, Dům umění, zřícenina hradu Cornštejn, památník Prokopa Diviše v Příměticích. Podívejme se blíže na tyto památky.

více

Vodní zámek Kratochvíle - 12.8. 2014

Vodní zámek Kratochvíle Na sklonku svého života se Vilém z Rožmberka rozhodl k výstavbě zámeckého areálu, který v pozdější době rožmberský kronikář neváhal nazývat „slavným stavením, kterému rovno není“.

více

Zámecký areál Hradiště v Blovicích - 11.8. 2014

Zámecký areál Hradiště v Blovicích Zámecký areál Hradiště se nachází na jihovýchodním okraji Blovic a je tvořen zámkem ve vizuálně působivém pseudogotickém stylu a přilehlým parkem přírodně krajinářského charakteru. Památkově chráněný objekt je sídlem Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

více

Hrad pro šťastné seniory - 5.8. 2014

Hrad pro šťastné seniory Hrad Švihov již příjemně překvapil mnoho návštěvníků. Má k tomu nejeden důvod. Ať už je to snadno dostupné nejbližší okolí s malebnou procházkou podél vodního příkopu, původní pozdně gotická architektura...

více

STÁTNÍ ZÁMEK OPOČNO - 31.7. 2014

STÁTNÍ ZÁMEK OPOČNO Renesanční zámek stavěl šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu 16. století. Barokní úpravy na počátku 18. století ovlivnily vzhled i funkci areálu upraveného v duchu evropského aristokratického prostředí.

více

VŠECHNY CESTY VEDOU NA DÍVČÍ KÁMEN - 28.7. 2014

VŠECHNY CESTY VEDOU NA  DÍVČÍ KÁMEN Pokud se rozhodnete navštívit zříceninu hradu Dívčí Kámen, která se nachází v Jižních Čechách na soutoku řeky Vltavy s Křemežským potokem, budete mít možnost vybrat si ze tří cest tu, která bude odpovídat Vaší náladě či kondici.

více

Hrad Český Šternberk - 24.7. 2014

Hrad Český Šternberk Dominantou středního Posázaví je již skoro 800 let hrad Český Šternberk, rodové sídlo Sternbergů. Tato rodina hrad v r. 1241 založila a 20. generace potomků zakladatele ho vlastní i dnes.

více

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ – NÁVŠTĚVY BEZ BARIÉR - 22.7. 2014

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ – NÁVŠTĚVY BEZ BARIÉR V obci Lešná nedaleko Valašského Meziříčí se ukrývá nově zrekonstruovaný zámek, bývalé sídlo hrabat Kinských, dnes spravovaný Muzeem regionu Valašsko.

více

Vítá Vás Hotel Domovina Špindlerův Mlýn - 18.7. 2014

Vítá Vás Hotel Domovina Špindlerův Mlýn Hotel Domovina je rekonstruovaný objekt se službami hotelu ***. Nachází se v klidné části centra Špindlerova Mlýna, a má přímé spojení do sportovního centra Medvědín - Mlýn.

více

Hrad Hukvaldy - 17.7. 2014

Hrad Hukvaldy Hrad Hukvaldy, ležící ve stejnojmenné obci, v srdci hukvaldské obory, nabízí kromě krásné procházky a pohledu na zachovalé zříceniny hradu, také řadu kulturních akcí, které se zde pořádají téměř každý víkend ke spokojenosti návštěvníků.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
TOPlist